Nedavno smo imali usporedni test soundbar sustava, te možemo reći kako, ovisno o vašim željama, i njihova veličina postaje poprilično izražena, pogotovo u dužinu. Mnogi soundbar sustavi bez dubokotonca niti ne pokušavaju prikazati niže frekvencije, no Sonos Beam Gen 2 će vas iznenaditi svojim performansama, pogotovo u odnosu na svoju veličinu. Kako smo već imali slične soundbar sustave na testu, iznenadilo nas je bogatstvo zvuka kada smo prvi puta pustili glazbu preko njega. Bitno je da izdržite prvo postavljanje aplikacije koja će vas tražiti sve, pa čak i GPS lokaciju.
Nakon postavljanja, zvučnik nudi direktan web streaming radija, a može se spojiti i na usluge poput Deezera ili Spotifyja u Sonos aplikaciji i tako direktno puštati glazbu. Zvuk je iznenađujuće bogat i, iako ne dolazi sa vlastitim dubokotoncem, osjeti se dubina.
Povezivanje s televizorom najbolje je putem HDMI kabla i eArc sustava jer se njima dobiva pristup svim naprednim mogućnostima soundbara koji podržava brojne audio codec sustave od kojih je najbitniji Dolby Atmos. Iako nema zvučnike usmjerene u strop, soundbar nudi vrlo bogat soundstage koji se može optimizirati analiziranjem prostorije u kojoj se nalazi kako bi joj prilagodio svojih pet kanala. Soundbar se sastoji od srednjeg kanala za jasnije emitiranje razgovora i glasova općenito, lijevog i desnog zvučnika za stereo, te još dva zvučnika na samim rubovima soundbara za širenje soundstagea te idealno odbijanje zvukova od zidova sobe.
Filmovi i serije daleko su bogatiji zvukom u usporedbi s TV zvučnicima, no duboki zvukovi neće biti tako efektivni kao kada imate dubokotonca pored sebe. Sonos prodaje dodatni dubokotonac na bežično spajanje sa soundbarom kako bi upotpunio audio iskustvo u filmovima. Prema želji možete nadograditi sustav s dodatnim pojedinačnim zvučnicima za pravi surround setup, a zvučnik se može spojiti i s ostalim Sonos uređajima za puštanje glazbe kroz cijelu kuću.