Flagship mobiteli imaju premium cijenu s razlogom i namijenjeni su da se njima hvalite. Dodatne mogućnosti poput virtualnih asistenata prosječnom su Hrvatu još manje korisne nego ciljanim skupinama kojima su namijenjeni, a oni ih preziru. Snažan procesor i grafički čip služe, dakle, za gaming. Ili VR gaming. Ako vam nije do igranja na smartphoneu, već vas više privlači surfanje netom i listanje po društvenim mrežama, možda ćete se iznenaditi, ali i uređaj od 799 kuna to može obaviti sasvim solidno. Do sada je taj cjenovni rang značio i ubitačno spor internet, ali NOA Sprint 4G, kako mu i ime kaže, podržava 4G mrežu pa je surfanje netom pravi užitak.
Riječ je o povoljnom uređaju kojem je glavna karakteristika brža veza kako bi izbjegao duga čekanja kod otvaranja društvenih mreža i pretraživanja interneta. Ekran je 5-inčni s rezolucijom 720 x 1280 što je standardno za ovaj cjenovni razred. Tehnologija ekrana je IPS i ima zadovoljavajuću svjetlinu, no boje znaju izgledati lagano isprano u usporedbi sa skupljim modelima. S gornje strane nalazimo 5-megapikselnu kameru koja će dati sve od sebe, ali dobri rezultati zahtijevat će sunčani dan i vrlo mirne subjekte. Sa stražnje strane smjestila se 8-megapikselna Sony kamera (znamo jer piše na njoj) koja opet zahtijeva jako mirnu ruku, ali joj je s druge strane brzina okidanja slika solidna. Tu je i bljeskalica zadovoljavajuće snage za tamne scene, ali će slike patiti od neuniformnosti boja. Sa stražnje donje strane nalazi se i jedini dio kojim bi se dalo poraditi, a to je zvučnik koji nikoga neće ostaviti bez daha. Dovoljno je glasan za budilicu, ali su i ti zvukovi zamućeni.
Procesor je MediaTekov MT6737 iz 2016. te nije namijenjen za utrke. Ono za što je dizajniran jest gledanje sadržaja s weba, reprodukcija videa te laganije igre. S druge strane troši jako malu količinu energije do čega ćemo doći malo kasnije. Tu su još 2 GB RAM memorije što će biti dovoljno za veći broj aplikacija pokrenutih u isto vrijeme te ne bi trebalo stvarati probleme u korištenju. Interne memorije ima 16 GB, a proširiva je MicroSD karticama za spremanje većeg broja podataka. Tako dolazimo i do baterije koja ima 2 800 mAh te je i razlog malo šireg profila uređaja. Spojite to sa štedljivim procesorom i HD rezolucijom ekrana i dobit ćete sasvim solidne performanse. Za vrijeme našeg korištenja, uređaj je izdržao konstantno surfanje na 4G mreži, a nakon posla korišten je kao mobilni hotspot za spajanje PC-ja na mrežu te uz ping od 15 ms i brzine do 26 Mbps ostavlja solidan dojam i po trajanju baterije i konekciji koju nije nijednom izgubio.
Sprint 4G solidan je uređaj za surfere internetom koji za to i primarno koriste smartfone. Tu spadaju i društvene mreže koje ne zastajkuju tijekom korištenja, a duga baterija omogućiti će vam dan bez dopunjavanja ako ćete se dobro brinuti o njoj.