Odličan omjer cijene i hardvera, uz ProBook brand, glavne su uzdanice modela 470. Polazište je kao i uvijek ekran koji nam je, iako u seriji postoji FullHD varijanta, stigao u lošijoj rezoluciji od 1600x900 piksela, dakle standardnoj za 17,3’’ prijenosnike. U odnosu na klasičnu konzumersku seriju, kod ProBooka imamo bolju svjetlinu ekrana i nešto bolje kuteve gledanja, no ima mjesta za napredak.
Dizajn je klasičarski, pa je poklopac od gumirane plastike koji srećom ne hvata previše packe, dok je unutarnja baza oblivena brušenim aluminijem. Veliki glasni zvučnici, puna udobna tipkovnica koja se ne uvija pri tipkanju i toucpad s dvije velike odvojene tipke pokrivaju unutrašnjost. Zbog prefiksa Pro, prisutan je i čitač otiska prstiju.
Hardverski, ProBook 470 G2 pokreće dvojezgreni Intelov Core i5 procesor u suradnji s (napokon) 8 GB radne memorije i pristojno jakom AMD-ovom grafičkom karticom Radeon R5 M255 koja je isporučila performanse na kojima se može igrati. Doduše na novom COD-u to neće biti u visokim postavkama, ali nakon napornog poslovnog dana ima zabavnog potencijala.
Aluminij, dosta jak hardver i veliki ekran stavke su koje sugeriraju višu cijenu, a da bi ona ostala ovakva u HP-u su odlučili prodavati ovaj model bez operativnog sustava. Za naše tržište je to vjerojatno dobra odluka, pa se za prihvatljivu svotu dobiva izradom i hardverom kvalitetan uređaj, no malo gubi smisao naziv ProBook.
Prijenosnik je iznenadio odličnim trajanjem baterije od više od 4 i pol sata, što je za 17,3’’ dijagonalu ekrana odličan score.
Ukupno, model 470 G2 nudi specifikacijama i performansama primamljiv paket koji dolazi uz dobru cijenu. Napredak vidimo u mogućoj ugradnji SSD-a, višoj rezoluciji ekrana i predinstaliranom OS-u, ali onda bi se i ona stavka o cijeni značajno promijenila.