Samo jedan pogled dovoljan je za otkrivanje prave namjene G751JT prijenosnika. ROG serija sinonim je za gaming, i ako želite prijenosnik koji ždere nove igre, a nemate za Alienware, mogli biste se okrenuti Asusovom modelu.
S obzirom da se radi o beskopromisnom prijenosniku što se tiče performansi, treba odmah istaknuti minus, a to su veliki gabariti i masa koja se penje do skoro pet kilograma. Ako vam to nije veliki minus, nadalje slijede većinom pohvale. Počinjemo s ekranom koji je na laptopima prečesto slaba karika, no ne i u ovom slučaju. G751 dolazi s Full HD IPS ekranom s dosta dobrim kutovima gledanja i svjetlinom.
Debeljuco Od ovako jakog stroja se niti ne očekuje da je tanak. Masa od 4,8 kg bi se možda mogla smanjiti
Prvi preduvjet za dobar gaming smo prošli, a drugi jednako važan je grafička kartica. U G751JT modelu dolazi nam druga po jakosti Nvidijina uzdanica Maxwell arhitekture, GTX970, doduše u M verziji. Ali, kad bacite pogled na performanse, jasno je da ćete sve igre igrati na najvišim postavkama. Bacili smo i malu usporedbu s Dellovim Alienwareom, gdje se 970 pokazala jača od R9290X grafike.
Odličnu grafičku karticu u stopu prati četverojezgreni i7-4710HQ procesor i čak 16 GB radne memorije, pa ovu mrcinu od stroja možete koristiti za apsolutno sve radne zadatke, ako vam već gaming dosadi. Dojmu brzine itekako doprinosi i SSD od 128 GB. Tokom testiranja odigrali smo nekoliko sati Watchdogs i okušali se u Crysis 3 multiplayeru s neslavnim učinkom, ali zbog ozbiljnosti smo jednostavno morali detaljno isprobati prijenosnik :).
Igranje ili tablica Ako je koja stranica u Vidiju prazna, neka vas utješi da smo vrijeme utrošeno za njenu izradu potrošili na zanimljiv način igrajući Watchdogs
Prijenosnik nije glasan, a zrak se ispuhuje kroz ogromne ventilacijske rupe na stražnjoj strani. Za gaming je tu dedicirana tipka za snimanje gameplaya, tipka za brzo povezivanje sa Steamom i tri tipke za makro naredbe. Tipkovnica je inače odlična i ima pozadinsko osvjetljenje s posebno, suptilno, naznačenim tipkama WASD. Kao da nema dovoljno snage, pa prijenosnik dolazi i s ASUS TurboMaster tehnologijom za overklokiranje grafičke kartice.
Touchpad je prostran, vrlo glatke površine, precizan i podržava geste s više prstiju, a tu su i dvije odvojene tipke, mada bi za gaming ipak preporučili miša. O veličini i masi smo već pisali, pa treba reći i riječ dvije o kvaliteti izrade. Sve površine su mat i gumirane, vrlo je čvrst prijenosnik, a na poklopcu ekrana, ROG logo nalazi se na aluminijskoj podlozi.
Audio doživljaj je iznad prosjeka prijenosnika, a SonicMaster audio ovdje je popraćen s glasnim zvučnicima ali i Bass Eye unutarnjim subwooferom koji nadopunjuje zvučnu kulisu. ROG Audio čarobnjak nudi nekoliko audio modova za različite igrače žanrove. Problem je što je snaga zvučnika prilična, pa se čuje krckanje kad je postavljeno na najglasnije, što posebno dolazi do izražaja pri slušanju glazbe.
Ventilacija i zvučnici Sva toplina koju proizvodi četverojezgreni i7 i GTX970M otpuhuje se kroz masivne rupe na stražnjoj strani. Tu su i glasni zvučnici, dok je subwoofer na donjoj strani kućišta
Ukupno, radi se o vrhunskom gamerskom prijenosniku i ako vam cijena nije previsoka, imat ćete prijenosnu mrcinu za igranje novih igara na visokim postavkama, ali i za bilo koji drugi zadatak. Čak ćete moći i na bateriji zaigrati više od sat i pol bez problema. Uz cijenu, druga prepreka je velika masa od čak 4,8 kg i poveći gabariti, no to nekako dolazi uz ovu vrstu prijenosnika.