Lion Heart ili u prijevodu lavlje srce je jedan od brojnih uređaja koji nam dolaze s dalekog istoka. Zopo postoji svega dvije godine i za to je vrijeme pridobio naziv kineski premium proizvođač mobilnih uređaja. Uređaj krase kvalitetnija izrada i bujne specifikacije uz nižu cijenu. Zapravo, u usporedbi s kineskom konkurencijom cijena je možda i viša, no kada ju usporedimo s ostatkom dugogodišnjih proizvođača na koje Zopo i cilja kao konkurent ona je mnogo niža i pristupačnija.
Lav ili zmaj
Ne grize i ne riga vatru. Što radi onda? Radi upravo ono što bi trebao, obavlja svoje zadaće onako kako i mora. U pomalo velikome i nezgrapnome kućištu smjestio se ekran od 5,5 inča. Uređaj leži dobro u ruci, no zbog velikih bezela oko ekrana baratanje jednom rukom je otežano i kako bi izbjegli padove morat ćete upogoniti i drugu ruku u baratanju uređajem.
Zaslon nam donosi FullHD rezoluciju koja je nježna prema bateriji ne tako velikog kapaciteta. Baterija ima svega 2700 mAh i na svu sreću je izmjenjiva pa će razni trikovi kao druga dodatna baterija u džepu biti iskoristivi i od pomoći. Uz navedenu rezoluciju koju smo prigrlili objeručke i zahvalili se da nije QHD (4K rezolucija) zbog baterije, zaslon se može pohvaliti Corning Gorilla Glass 2 zaštitom i gustoćom piksela od 400 ppi koju nećete ni primijetiti da je tako velika. Cijeli uređaj pogoni čipset MediatTek u kombinaciji s 8 procesorskih jezgri.
Prva polovica njih kuca na 2 GHz dok druga polovica na 1,5 GHz. Zahvaljujući dodatku od 3 GB radne memorije nema zadaće koju neće uspješno obaviti i aplikacije koju neće pokrenuti. Pogledavši konkurenciju i njihove benchmark testove Zopo ne zaostaje; štoviše, možemo reći da se sa svima nosi uz bok. Zopo dolazi s Kitkat verzijom Androida. Kako bi postigli tu ekspresnost i brzinu u radu Zopo nije mijenjao i dorađivao sučelje kako to rade Sony ili HTC već je ostavio praktično čisti Android kakav dolazi od Googlea uz dodatak drugačijih ikona i poneke opcije. U posljednje vrijeme sve je popularnija opcija buđenja uređaja dvostrukim dodirom po ekranu. Opciju posjeduje i Zopo, no omogućuje samo buđenje uređaja, ne i zaključavanje što bi na ovako velikome uređaju bio plus.
Izgleda veliko No baterija sa svojih 2700 mAh i nema bajni kapacitet. Srećom pa je izmjenjiva
Nacrtaj C za kameru
Uključivanjem dodatnih opcija dobivamo mogućnost brzinskog pokretanja kamere. Dovoljno je nacrtati slovo C na ekranu i „moćna“ 14-megapikselna kamera sa Sonyjevim senzorom se u tren oka pokreće. Iako se radi o senzoru od proizvođača čije kamere i fotografije volimo, ovdje taj senzor nije obavio svoj posao kako bi trebao. Fotografije u zatvorenim prostorima često ispadnu mutne na nekim dijelovima, pogotovo ako su objekti u blizini. Doduše, na one fotkane u vanjskim i savršenim uvjetima nemamo zamjerke. Možemo samo nagađati, no vjerovanja smo kako bi OIS (optička stabilizacija slike) koja je izostala popravila stvari. Ostatak sučelja je bez promjena, kao da ste primili Nexus u ruku. Znate cijelo sučelje, no opet vas veseli zbog većeg ekrana.
I tako, uživali smo koristeći Zopo, prešli smo preko veličine i navikli se na nju, no onda smo doživjeli hladan tuš. LTE ili u narodu popularan 4G nismo uspjeli pokrenuti i došli smo do zaključka da ni nećemo. Iako je u postavkama navedeno da podržava frekvenciju LTE 1800 MHz na kojoj i naša dva operatera odašilju 4G, uz sav trud nismo se uspjeli spojiti na 4G mrežu.
Unatoč ponekoj nedaći koja nas je zadesila koristeći Zopo, rekli bismo da je zaslužio nadimak lavlje srce. Kao lav borit će se do zadnjih sila i pokušat će osvojiti i maleni dio konkurentskog udjela. Svojom pristupačnijom cijenom i ponekim kompromisom Zopo je napravio dobar posao i postavio se kao zadovoljavajući konkurent.