Osim specifikacijama inferiornijeg Samsungova Xcovera 2 (S7710), na domaćem tržištu teško se može naći konkurencija DooGee Titansu 2, mobitelu nižeg srednjeg ranga s robusnim kućištem otpornim na vodu, prašinu i udarce. S teškim metalnim obrubom i gumbima sa strane, brtvom iznad utora za slušalice i microUSB kabelom te čvrstim, kožnim poklopcem i dodatnim omotom iznad baterije, Titans 2 ostavlja dojam mobitela za kojeg nećete tražiti zaštitnu masku. Što se nalazi unutar ovog teškaša (229 grama) i je li to dovoljno za ugodan rad, provjerili smo svakodnevnim korištenjem u urbanoj džungli.
Dva dana Iza neobičnog zadnjeg pokrova leži baterija kapaciteta 4000 mAh
Titans 2 pogoni četverojezgreni procesor radnog takta 1,3 GHz te ima 1 GB RAM-a, što omogućuje fluidan i dovoljno brz rad na Android 4.4.2 operativnom sustavu. Nismo iskusili nikakva trzanja, ni usporavanja pri, primjerice, surfanju s desetak otvorenih kartica u Chromeu ili simultanom radu s 5 otvorenih aplikacija. Uređaj je dovoljno jak da reproducira FullHD filmove različitih formata (.avi, .mp4, .mkv), no nema podršku za AC zvučni kodek.
Zvučna reprodukcija bila je na prosječnoj razini, čak i na puno kvalitetnijim slušalicama od onih koje su došle u paketu. Vanjski, oklopljeni dizajn uređaja nastoji pratiti i sučelje, koje aplikacije obavija metalnim ikonama oktogonalnog oblika. Titans 2 dolazi s osnovnim setom Android programa uz koje se može naći poneka korisna iznimka poput Documents To Goa. Usto, Titans 2 nudi pregršt mogućnosti za upravljanje mobitelom putem gesti. Primjerice, hvatanje screenshota s tri prsta ili otvaranje aplikacija crtanjem simbola.
U praksi, puno češće smo se služili fizičkim gumbima, pogotovo Smart Buttonom, kojeg možete podesiti da otvara do dvije omiljene aplikacije dugim pritiskom, odnosno dva kratka pritiska. U teoriji, to je zgodno ako želite snimati podvodne fotke. Na žalost, kamera od 8 megapiksela daje prosječne rezultate, čak i u idealnim uvjetima. Baterija od impresivnih 4000 mAh nam se tijekom cjelodnevnog korištenja (maksimalna svjetlina, 2 aktivna sata služenja s Wi-Fi vezom, 1,5 sat s 3G-om) spustila sa 100 na 40% što znači da će vam izdržati dan i pol, možda dva (ukoliko budete štedljiviji). S obzirom na kapacitet, baterija se brzo puni. Od 1 do 100% trebala su joj dva sata i 26 minuta.
Uz izdržljivu bateriju, otporno kućište i dobre performanse, pustolovi s budžetom nemaju o čemu previše razmišljati. Šteta što ih na njihovim avanturama neće pratiti bolja kamera.