Bilo bi veoma nefer Swift 3 odbaciti kao puku imitaciju, već bi ga trebalo gledati kao odličnog konkurenta vremešnom Appleovom ultrabooku, s mnogo naprednijih funkcija i boljim performansama. Dizajn je očigledno veoma sličan ali i kvaliteta izrade je gotovo istovjetna onoj na Macbooku.
Ništa se ne uvija, metal iskorišten za cijelo kućište je veoma čvrst i ostavlja odličan dojam. Tipkovnica je klasična Acerova koju smo mogli vidjeti na mnogo modela, no obizorom da je laptop od metala, čvrstoća kućišta je na višoj razini, pa je i zbog toga dojam pri tipkanju nešto bolji. Tipke imaju odličan hod i čvrstoću, a kao bonus, osvijetljene su jednostupanjskim bijelim LED osvjetljenjem. Veličinom podsjeća na 13,3 inčni Air, no ekran je nešto veći – 14 inča – i Full HD rezolucije, zbog čega je veoma oštar. S bojom i svjetlinom ekrana i nismo nešto oduševljeni, no to se može pripisati odličnom dojmu ostatka računala, pri čemu se ekran čini kao slaba točka.
HELLO: Senzor otiska prsta smjestio se tik uz logotip Swifta 3
Da se radi o kojem drugom modelu, ovakav ekran bio bi sasvim prikladan. Po performansama, Swift 3 ne razočarava. Core i5 7200U se pokazao kao veoma potentan čip, a njegov turboboost na 3,1 GHz moguć je i konstantno pri većem opterećenju, što daje vrlo dobre performanse. Nismo primijetili nikakav thermal throttling, što je za jedan laptop veoma dobro. Ventilator koji je smješten da ispuhuje zrak sa stražnje strane, ispod zaslona, ponekad je bučan, no postoji i mogućnost fanless modea u koji Swift 3 nerijetko i zalazi. Oduševljeni smo bili i sa autonomijom, koja je najbolja na testu, čak bolja od fanless modela Swift 7.
USB-C PUNJENJE: Iako u paketu ne dolazi USB-C punjač, bez problema smo Swift 3 punili s 45 W punjačem Swifta 7
Od atraktivnih dodataka istaknuli bismo Windows Hello čitač otiska prsta, kao i USB-C konektor, koji podržava i punjenje ako je punjač adekvatne snage, od 45W. Nažalost u paketu s laptopom dolazi standardni okrugli punjač, ovaj puta u nešto manjoj izvedbi s promjerom od 3 mm. Drugu zamjerku koju bi smo uputili je pozicioniranju (inače veoma dobrih) zvučnika s donje strane uređaja, gdje je laptop lagano zaobljen, pa kada stavimo laptop u krilo, lako nogama pokrijemo zvučnike.