Kada biste ih stavili jedan pored drugoga, teško biste mogli primijetiti razlike u njima, osim po u izgledu socketa za procesor. Gigabyteova filozofija proizvoda i ovdje je jednaka kao i kod AMD-ove A88X Kaveri platforme i čipseta, a to je i jedna od bitnih razlika u ovom slučaju. Kao što ime govori, B5, odnosno B85, predstavlja Intelov business segment čipseta koji je na kraju ispao sve samo ne bussines. Osim što su matične ploče generalno jeftine, proizvođači matičnih ploča, pa tako i Gigabyte, odlučili su ovaj dosta dobro opremljen čipset upotrijebiti u nešto jeftinijim, ali i dalje mogućnostima dobro pozicioniranim modelima. Kao što smo spomenuli, G1.Sniper B5 koristi 4+1 VRM faznu naponsku regulaciju, što nas je u konačnici dovelo do malo ispod 4,6 GHz prilikom overclockiranja našeg 4770K.
Prosječan I/O raspored: Samo jedan video izlaz i deficit USB 3.0 priključaka
Prilično impresivno za ploču s cijenom tek nešto višom od 700 kuna. UEFI BIOS je vizualno nešto drugačiji, obzirom da je riječ o Intelovom čipsetu, ali je jednako pristupačan i jednostavan za korištenje. Ostatka layouta je manje-više sličan kao i kod A88X, razlika u slotovima svela se na manjak jednog PCI-e x1 slota. Još jednom, a i još nekoliko puta kroz tekst ćemo to vjerojatno i ponoviti, baš kao i s A88X čipsetom, B85 podržava samo CrossFire, a nativno ne bi ni to trebao, dok se Gigabyte potrudio da se taj nedostatak ispravi. Obzirom da je riječ o B85 čipsetu, stražnji I/O gotovo je jednako opremljen, uz nedostatak analognog D-Suba i DVI-D, odnosno sam uz HDMI kao jednu opciju video izlaza. Iako je riječ o G1.Sniper seriji, niti A88X, a niti B85 ne dolaze s Killer E2200 mrežnom karticu, koja je za sada očito rezervirana za nešto skuplje modele iz te serije.
Glavni feature: Unaprijeđeno integrirano rješenje audio sustava
Audio sklopovlje je također unaprijeđeno, a zapravo i potpuno identično kao i kod A88X, uz prisustvo Realtekovog ALC868. B85 ne posjeduje samo SATAIII 6 Gbps konekcije, pa ćete pored četiri takva bijela naći i crne SATA II 3 Gbps utore. Ponavljaju se isti problemi kao i kod A88X, a to je nedostatak dodatne opreme, no opet, to je razumljivo s obzirom na cjenovni rang.