Logitech ima bogatu ponudu periferije, a svoje slušalice segmentirali su u širok spektar ponude s cijenama adekvatnima za to da većina korisnika pronađe nešto što im se dopada. Bitno je kako se ovdje priča o njihovoj wireless ponudi. Njihove G435 Lightspeed slušalice tako po nama nude odličnu kombinaciju mogućnosti i cijene za korisnike koji traže lagane, svestrane gaming slušalice na koje se lako naviknuti. Dok mi na testu imamo model s vrlo upečatljivom kombinacijom boja, na tržištu imate opcije s nešto standardnijom paletom. Slušalice nude Logitech Lightspeed tehnologiju, odnosno koriste 2,4 GHz vezu putem USB receivera koja im nudi korištenje bez pucanja signala, vrlo brz odaziv i solidnu kvalitetu reprodukcije. Osim Wi-Fi-ja, tu je i Bluetooth povezivanje koje omogućuje spajanje s velikim brojem uređaja s kojih možete slušati glazbu ili se pak upustiti u mobilni gaming. Spomenimo da je Logitech ipak morao odvojiti ove slušalice od skupljih modela, a to je postigao izuzevši softversku podršku. Drugim riječima, nema softvera za ovaj model, već sve funkcije dobivate direktno na slušalicama, što ćemo opisati uskoro. Kako se vidi po dizajnu, ove slušalice ciljaju nešto mlađu populaciju, pa dobivate i specifične detalje namijenjene njima. Na primjer, mikrofon za komunikaciju je integriran, no ne proteže se daleko od kućišta, već podsjeća na moderne in-ear slušalice čiji dizajn približava mikrofon usutima korisnika. Sekundarni mikrofon s vanjske strane slušalica pokušat će izolirati zvuk govora od okolnih zvukova, što govor čini jasnijim, no ne možemo reći da je bolji od klasičnih, izduženih mikrofona. Slušalice su također iznimno lagane, a vjerujemo da su dovoljno elastične da im neće smetati povremeni pad na pod. Napravljene su od plastike s matiranom površinom, dok se same slušalice koriste s adekvatnom količinom pjene s tekstilnom površinom koja se lako može očistiti.
Integrirani mikrofon: koristi se beamforming tehnologijom, dok sekundarni na vanjskoj strani slušalice sakuplja okolne zvukove koji se onda neutraliziraju u konačnom audio signalu
Sva kontrola na slušalicama
Unutarnja strana je nezaštićena plastika, pa ako vam uši dotiču unutarnji dio slušalica, mogu biti neugodne za dulje nošenje. Traka preko glave ne koristi nikakvu spužvu, već samo tekstil za izolaciju glave od čiste plastike, no nisu nam radi toga bile neugodne za nošenje, čisto radi vrlo male težine.
Kako bi se zadržala niska težina, baterija također traje do 18 sati što nije malo, no danas slušalice ipak u ovom cjenovnom rangu traju nešto dulje. Dok desna slušalica nema detalja, lijeva uz USB-C utor za punjenje ima gumb za gašenje mikrofona, a duljim pritiskom se prebacuje na Bluetooth rad.
No, taj gumb također omogućuje propuštanje zvuka vašeg mikrofona u slušalice za kontrolu, kao i limitiranje maksimalne glasnoće na 85 dB, čime štitite sluh korisnika kroz dugoročno slušanje. Ostali su gumbi za paljenje samih slušalica, kao i gumbi za kontrolu glasnoće. Trebat će malo vremena da pohvatate sve kratice, a jednom kada ih postavite na željeni način rada, realno neće biti potrebe za stalnim prilagođavanjem. Ove slušalice koriste samo stereo zvuk te su u tome poprilično dobre, no neće oduševiti snažnim dubokim tonovima, iako imaju solidnu reprodukciju kroz frekvencijski raspon, pa vjerujemo da ćete lako uživati i slušajući glazbu. Za napredniji surround zvuk morat ćete se poigrati programima treće strane, no za one upornije među nama to neće biti ogroman problem.
Usporedni test gaming slušalica
Obogatite svako virtualno iskustvoMožda se najveći pomak kod periferije dogodio implementacijom wireless tehnologije, a niti jedna nije imala toliki benefit kao slušalice. |