Da su zaposlenici opušteniji, a da se posao ipak odrađuje. ICT sektor nije pogodila korona kao neke, budući da korisnici i dalje moraju komunicirati te da i dalje moraju raditi na računalima, a softver, hardver, poslužitelje i ostalo netko mora isporučiti, konfigurirati i održavati.Čak se u nekim područjima bilježi značajan rast, poput komunikacijskog hardvera i softvera, web trgovina i streaming servisa te naposljetku, nama danas najzanimljivije teme, organizacijskih alata. Olovke i bilježnice smo zamijenili tipkovnicama i alatima za vođenje bilješki, sastanci su češće preko kamere nego preko stola, dok su zadaci sad puno strukturiraniji jer smo naučili da postoji cijeli set alata koji organizaciju vode umjesto nas. Korona već jenjava i svi se polako vraćamo u urede, no s udaljenim radom smo pokupili neke dobre navike.
Post-koronaški rad u uredu bit će puno bolje organiziran, agilan, brz i učinkovit. Uzeli smo najbolje od oba svijeta i to je budućnost modernog poslovanja. Još uvijek se lome koplja oko najbolje organizacije posla, no svakodnevno se pojavljuju nove metode ili nadogradnje postojećih, a koja je najbolja, zbilja individualno ovisi o timu, kompaniji, pa na kraju i o poslu kojim se bave. I dok su agilni timovi i Scrum metoda još do prije nekoliko godina smatrani najboljom modernom organizacijskom strukturom, primat sve više preuzima Kanban metoda, koju smo posebno pažljivo proučavali u alatima. Radi se o fantastičnoj vizualnoj organizacijskoj strukturi gdje na virtualnoj ploči gledamo napredak zadataka.
Za razliku od Scruma i njegovih sprintova, ovdje svi imaju pregled svega te se detaljno prati svaka faza projekta kako ne bi „izašla iz šina“ i nepovratno se izgubila u inerciji posla i pod pritiskom drugih zadataka. Koje smo alate koristili i koje ćemo još dugo koristiti, donosimo u pregledu najboljih projektnih i komunikacijskih alata na tržištu.