Tri jeftinije alternative za Samsungov robotski usisavač - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Tri jeftinije alternative za Samsungov robotski usisavač

Tri jeftinije alternative za Samsungov robotski usisavač

Među high-end robotskim usisavačima Samsung ima nekoliko predstavnika. Model VR5000RM koji prati klasični okrugli izgled i nema pregršt pametnih opcija i VR7000M serija s naprednim funkcionalnostima poput mapiranja prostora uz FullView senzor. Potencijalna mana Samsungovih usisavača je cijena koja nije pristupačna za sve korisnike. U ovom članku odabrali smo tri jeftinije alternative koje imaju funkcionalnosti vrlo slične modelu VR5000RM.

Severin Chill RB7025

Severin Chill RB7025

Istaknute funkcije Severinovog predstavnika u početnoj kategoriji robota vezane su više uz način čišćenja nego pametne funkcije. Ponovno se radi o bazičnom modelu bez naprednih senzora za mapiranje prostora. Chill ima razmjerno velik spremnik za prašinu od 350 ml, dvije prilično dugačke četke kako bi se lakše čistilo u kutovima prostorija. Dodatna prednost je visina od samo 7 cm što je odlično za usisavanje ispod namještaja. Severinov robotski usisavač ima gumene odbojnike kako se ne bi oštetio namještaj prilikom čišćenja. Postoji tri načina rada, a navigacija kroz prostor mu je nasumična. Ima autonomiju za otprilke 90 minuta rada, što će biti dovoljno za oko 80 kvadrada prostora. Severin nema bazu, nego žičani punjač, a s gornje strane je LED ekran koji pokazuje status uređaja. Senzori ga štite od pada sa stepenica ili balkona.
Tip navigacije: nasumični
Kapacitet spremnika: 350 ml
Baterija: nije istaknuto
Dimenzije: 310x310x70 mm
Cijena: 1.049,00 kn

 

ecovacs slim2


Ecovacs Deebot Slim2

U skladu sa svojim imenom, Ecovacsov model je vrlo tanak i sa 57 mm visine pogodan je za čišćenje ispod namještaja poput ormara i dvosjeda ili trosjeda koji se nalaze na nogicama. Iako ima neke pametne feature, radi se o basic modelu robotskog usisavača koji ima nasumičnu navigaciju. S baterijom od 2600 mAh ima autonomiju oko 110 minuta, dok je vrijeme punjenja 4 sata. Radi u tri moguća moda rada: automatskom, čiščenje određenog mjesta i rubnom načinu. Kapacitet posude za otpad je 320 ml. Ovaj usisavač pogodan je za čišćenje dlaka, prašine i komadića otapada. Budući da se dvije rotacijske četke nalaze na prednjem dijelu uređaja i usmjeravaju nečistoće u usisni otvor, druga polovica u istom prolazu usisavača može krpom koja dolazi uz njega obrisati podove. Od senzora, Ecovacs Deebot Slim2 ima detektor prepreka i mekane odbojnike kako bi izbjegavao i zaštitio namještaj. Tu je i senzor za stepenice koji štiti od pada uređaj. Upaliti ga možete tipkom na usisavaču, putem daljinskog ili mobilne aplikacije. Daljinski upravljač i aplikacija omogućuju i upravljanje smjerom robota, a na mobitelu možete vidjeti i status baterije. Kada je baterija prazna, usisavač se vraća na postolje na punjenje.

Tip navigacije: nasumični
Kapacitet spremnika: 320 ml
Baterija: 2600 mAh
Dimenzije: 310x310x57 mm
Cijena: 1.299,00 kn

 

Sencor SRV 1000SL

Sencor SRV 1000SL

Bazični i ujedno najjeftini trenutačno dostupni model robotskog usisavača dolazi od Sencora. Proizvođač inače ima i neke jače modele, koji se razlikuju najviše po tehnologiji. Sencor SRV 1000SL ima prednje senzore protiv sudara i senzor koji štiti od pada s visine. Čišćenje radi u nasumičnom modu rada, što znači da će nekoliko puta proći i preko istih površina. Sencorov usisavač odradit će svoju osnovnu zadaću usisavanja prostora, no radi se o rudimentarnom robo primjerku bez dodatnih pametnih funkcija. Pokreće se pritiskanjem power tipke na uređaju, a od dodatnih benefita ima prostor za krpu na stražnjem dijelu uređaja kojom u istom prolazu briše pod. Status baterije vidljiv je na indikatoru na kućištu. Nema mogućnost vraćanja na bazu, ali njegova glavn prednost je iznimno niska cijena.

Tip navigacije: nasumični
Kapacitet spremnika: 200 ml
Baterija: 1500 mAh
Dimenzije: 280 × 280 × 75 mm
Cijena: 697,09 kn

 

Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Vezani sadržaj:

  • Usporedni test najboljih robotskih usisivača

    Jesu li pametni robotski čistači zaista dobri pomagači

    Na našem tržištu sada već imate bogat izbor raznih robotskih usisivača koji vam mogu umanjiti poslove po kući, no treba li na njih trošiti puno novaca da biste bili sigurni da ste dobili kvalitetan kućni pomagač ili to mogu i jeftnije verzije i koje to nove tehnologije kriju poznati brandovi testirali smo u VIDILAB-u.

  • Test: Ecovacs Deebot N8+ robotski usisivač

    Napredni sustavi i visoka cijena

     Dok tražite određen uređaj, specifikacije će vam često reći sve što trebate znati. Deebot ističe da mu maksimalna snaga doseže 2 300 Pa.

  • Test: iRobot Roomba i3 robotski usisavač

    Jedan posao manje

    Serija “i” donosi pametnije čišćenje po prihvatljivijoj cijeni, a zahvaljujući posebnom dizajnu valjaka nešto je prikladniji za kućanstva s tepisima.

  • iRobot Roomba robotski usisivači - 5 cjenovno pristupačnijih alternativa

    Koji robotski usisavač odabrati

    Robotski usisavači kategorija je koja i dalje doživljava nevjerojatnu ekspanziju. U proteklih 20 godina tehnologija je podosta uznapredovala i sada postoji ogroman raspon modela na tržištu.

  • Vodič za kupnju: Što je bitno kod odabira robotskog usisavača?

    Postoji iznimno velik raspon modela robotskih usisavača, a to se reflektira u cijenama koje se kreću od petstotinjak kuna, pa sve do najjačih uređaja koji imaju i po deset puta višu cijenu. U ovom članku bavit ćemo se osnovnim razlikama među pametnim usisavačima i na što trebate obratiti pozornost prilikom odabira.

// možda će vas zanimati

Newsletter prijava


Kako izgleda naš posljednji newsletter pogledajte na ovom linku.

Copyright © by: VIDI-TO d.o.o. Sva prava pridržana.