Corsair Harpoon RGB sada ima i wireless verziju kojom cilja gaming publiku. Gaming miševi za zadatak imaju pružiti korisniku vrlo brzi odaziv, što je donedavno bio izazov s obzirom na korištenje senzora, trajanje baterije te najviše, snagu same konekcije, to jest vremenski odaziv koji ovakva vrsta komunikacije sa sobom donosi. Rješavanje svih ovih problema značajno podiže cijenu gaming miševa, pogotovo onih bežičnih, a tu je Corsair našao rupu u tržištu koju lagano može popuniti. I dok nešto više od petsto kuna za miša ne zvuči baš malo, kada pričamo o gaming segmentu, govorimo o vrlo konkurentnoj cijeni.
Harpoon RGB Wireless u principu nema previše značajnih razlika od žičanih miševa izvana. Cijeli je crn sa gumiranom gornjom stranom za bolje ležanje u ruci. Rekli bismo da je srednjih dimenzija te nikome neće predstavljati problem u korištenju, dokle god ga koristite desnom rukom. Oblikovan je tako da palac udobno leži u udubljenom dijelu te ima lagan doseg do dva dodatna gumba koji su i programabilni. Jedini dodatni gumb nalazi se na sredini te služi za promjenu DPI sustava, ovisno o preferencijama korisnika, a kako biste odmah znali na kojoj ste postavci, one su označene različitim RGB bojama. Osim tog svjetla, osvjetljen je i Corsairov znak na poleđini, recimo za lakše pronalaženje miša u mraku. Na dnu imamo senzor, prostor za USB dongle kojim se povezuje na računalo za bolje performanse, te gumb za biranje vrste konekcije: 2,4 GHz sa USB nastavkom, Bluetooth ili žicom, ako ju povežete. Naravno, dobivate i MicroUSB žicu za povezivanje sa računalom te tada radi kao i standardan miš, a ujedno i puni baterije. MikroUSB žica specifičnog je dizajna te nismo imali drugu koja bi ju mogla zamjeniti dimenzijama, pa savjetujemo pažljivo korištenje da se ne ošteti.
Kada pričamo o samim performansama, miš ima optički senzor s makimalnom preciznošću od 10.000 DPI-a što će zadovoljiti i okorjele gamere, dok bežična latencija (preko USB odašiljača) nije uopće zamjetna, što smo probali u par igara poput Battlefielda 5 te Apex Legendsa i Overwatcha koji nam nisu dali nikakvo zamjetno kašnjenje između žičanog i bežičnog rada. Baterija je jedini faktor ovdje te je u radu sa USB odašiljačem nama trajala oko četiri radna dana, to jest 32 sata.