A5 dolazi s modernim USB Type C sučeljem, ima brzi čitač otiska prsta s prednje strane te je jedan od rijetkih na testu koji ima podršku za ac Wi-Fi standard, koji omogućuje nešto veće brzine. Mediatekov čipset MT6753 utapa se u prosjek većine, no nudi osmojezgreni procesor s četiri brže jezgre, koje kucaju na 1,5 GHz. U pomoć mu stiže vrlo dobrih 3 GB radne memorije, a tu je i 32 GB prostora, što je za stalnu uporabu telefona već dobro rješenje, za razliku od vrlo nategnutih 16 GB s kojima biste se vrlo brzo mogli mučiti. Što se tiče grafičkih mogućnosti Mali-T720 GPU-a, bez problema smo igrali sada popularni Brawl Stars, no neke od zahtjevnijih igara neće se tako dobro vrtjeti.
Staklo, aluminij i plastika
Cubot A5 s prednje je strane prekriven staklom, dizajn je malo staromodniji, što znači da ekran nije od ruba do ruba, već dolje i gore ima dosta prostora. U donjoj home tipki smješten je prilično precizan i responzivan čitač otiska prsta. Rub telefona izrađen je od aluminija, a pozadina od sjajne čvrste plastike i za ovaj cjenovni rang nemamo neki generalni prigovor na kvalitetu izrade. Uz telefon se u paketu dobije i zaštitna silikonska maskica, ali ne i slušalice.
Kamere
Stražnja kamera ima 13 megapiksela, Samsungov 3L8 senzor i F2.0. Sposobna je snimiti FullHD video u 30 sličica u sekudi. Prednja kamera ima 8 megapiksela i Sonyjev senzor. Što se tiče kvalitete fotografija, ona je nešto iznad razine koju bismo očekivali za ovaj cjenovni rang s čak solidnim rezultatima u slabijim svjetlosnim uvjetima, no ipak je to daleko od flagship modela.
Telefon dolazi s Androidom 8.1 u svom čistom izdanju bez proizvođačeve nadogradnje. Vrti se brzo i dobar je odabir za ovu klasu uređaja. Baterija od 3000 mAh na našem je testu imala solidan score, koji se translatira u cjelodnevno trajanje uz srednje do napredno korištenje. Iako ima Type C, nema brzo punjenje.
Test fotografija pogledajte na poveznici.