Imamo li na telefonu novu Facebook notifikaciju, LED-ice će svijetliti u obliku slova „f“, za određene kontakte je moguće odabrati određenu kombinaciju boja LED dioda pa i na taj način možemo personalizirati ovaj telefon i njegove notifikacije, pokrenuti razne „eksplozije petardi“, gradsku rasvjetu, valove, autocestu itd. Samo kućište smješteno na stražnjoj strani telefona može se izmjenjivati pa umjesto LED-ica možemo imati i standardni poklopac.
Baterija je kapaciteta 2800 mAh, što je solidna vrijednost za telefon s ekranom od 5,2 inča u HD rezoluciji. Kad telefon dobijemo na detaljan test, sigurni smo da će se baterija pokazati dobrom s obzirom na konfiguraciju - 2 GB RAM-a s čipsetom MT6753 u kojem se nalazi osam jezgri Cortex-A53 na taktu od 1,5 GHz. LED diode nisu veliki potrošači energije tako da sigurno neće znatno utjecati na potrošnju baterije. Jakost čipseta je osrednja za današnje pojmove, ali više nego dovoljna za većinu zadataka koje smo isprobali na Alcatelu A5 LED. Zanimljiva je i (povoljna) cijena ovog telefona s kojim Alcatel cilja na „milenijce“, korisnike koji su se rodili u novom tisućljeću i ne poznaju život bez pametnog telefona.
Ugrađene kamere imaju 8 i 5 megapiksela, a obje noću imaju potporu LED dioda (ne onih na pozadini kućišta). Prednja kamera snima pod kutom od 84 stupnja. Dok se snima, na ekranu se u pozadini pojavljuju impulsni prikazi koji asociraju na stražnje LED-ice. Stražnja kamera ima neutralizaciju pomicanja telefona, može automatski prepoznati razne scene te se prilagoditi situaciji, a omogućeno je i snimanje gestama. Kućište ugodno leži u ruci, stražnja kamera je uvučena te zaštićena od ogrebotina. Ispod ekrana dobre vidljivosti iz svih kutova nalaze se tri kapacitivne tipke s pozadinskim osvjetljenjem, a Android 6.0 obuhvaća neke Alcatelove nadogradnje sustava.