Ako zatreba koji vat ekstra
Zatreba li vašem buildu više snage, a ne želite dati premium koji traže poznatije marke, bnudi cjenovno prihvatljivu verziju napajanja svih snaga. Mi smo na testiranje dobili najjaču koju smo mogli uzeti i provjerili hoće li zadovoljiti naše potrebe.
Kako bi se spustila cijena, Xilence se odlučio na tradicionalne šarene kabele bez ikakvih mogućnosti modularnog spajanja. Stoga budite sigurni da u kućištu imate dovoljno mjesta za nagurati sve te kabele. Naravno, neće utjecati na termalne rezultate ni da ih porazbacate, no budimo realni, kućište sprijeda mora biti uredno.
Ventilatori koji se gase ako nema velikog opterećenja poprilično su razvikani, no Xilenceov radi cijelo vrijeme s minimalnom brzinom od 500 okretaja po minuti, pa sve do 1500 okretaja pod punom snagom, dok temperature drži pristojno ispod rizičnih 90 stupnjeva.
Naravno, tu je i niz zaštita: od previsokog ili preniskog napona, prevelike struje, temperature, prevelike ukupne snage i, naravno, kratkog spoja.
Ima i 80+ BRONZE certifikat, što znači da pri opterećenju od 50% ima iskoristivost snage od barem 85%, to jest 85% snage iz utičnice će biti poslano u računalo. Kako opterećenje pada ili raste, efikasnost može pasti na minimalno 81% prema standardu.
Od konektora tu se nalaze standardni 24-pinski za matičnu ploču i dodatni 8-pinski za procesor. Imajte na umu da nisu ekstra dugački, no trebali bi zadovoljiti većinu standardnih kućišta. Ostatak konektora sastoji se od tri MOLEX konektora na jednoj žici, šest SATA konektora za napajanje diskova podijeljenih na dvije žice i četiri 6 + 2 pinska napajanja za PCIe kartice (grafičke kartice) podijeljenih također na dvije žice.
Mi smo napajanje podvrgli novom 32-jezgrenom Threadripperu i ventilator je ostao tiši od vodenog hlađenja procesora, pa ni zvuk neće biti problem. Xilence na napajanje daje dvije godine garancije, dok registracijom proizvoda na njihove stranice dobivate još dodatnih godinu dana.