Na prvi pogled, pogotovo preko fotografije, teško je dokučiti da je riječ o ITX modelu kućišta, osobito kada znamo da njihova Defina serija praktički identično izgleda. Baš kao i nju, Nano S prati jednostavan i čist dizajn, s prednje strane nema ničega osim plohe koja nalikuje na brušeni aluminij, dok sa strane možete vidjeti prozor koji baca pogled na unutrašnjost i komponente.
Odmah na početku gornje plohe možete vidjeti klasične front panel I/O portove, od čega se najviše ističe veliki prekidač za paljenje i dva USB 3.0 konektora.
Stražnja strana kućšta daje do znanja da se ipak radi o ITX modelu kućišta na račun samo dva PCI-express slota za proširenje. Sve ostalo je zapravo kao i kod običnih ATX modela, prostor za napajanje s donje strane, I/O back panel i mjesto za ispušni ventilator.
Donja strana nosi filter za prašinu po cijeloj dužni, budući da možete na nekoliko mjesta instalirati usisne ventilatore.
Gornja strana ima uklonjivu podlogu koja se miče u slučaju da želite instalirati ventilatore ili radijatore vodenog hlađenja i omogućiti bolji dotok zraka.
Unutrašnjost podsjeća na smanjeni Define S, a to zapravo i jest. Nema kaveza za diskove već mjesto za postavljanje spremnika za vodu. Većina diskova stavlja se sa stražnje strane, potencijalno na donju plohu na kojoj ćete naći jedan nosač. S prednje strane Fractal je ugradio još jedan svoj 140 mm ventilator pa tako pored 120 mm ventilatora sa stražnje strane imate nekoliko koji će moći gurati i izvlačiti hladan i topli zrak. Kad je riječ o predispozicijama za cabel management, Nano S je ispunio sve standarde koje su mu postavili veća braća, od gumiranih rupa za kabele do raznoraznih detalja poput Velcro poveznica.