HyperX već dulji niz godina ima solidnu ponudu u mid-range segmentu, primarno se fokusirajući na udobnost kod višesatnog korištenja slušalica. Same performanse slušalica optimizirane su za gaming, no glazba će također zvučati vrlo živo, s bogatim dubokim tonovima, kao i jasnim vokalima na svim razinama glasnoće. Jedini izazov koji čeka potencijalne kupce je cijena koja ostaje među najvišima u HyperX ponudi wireless slušalica. Alpha serija u HyperX ponudi originalno je bila dizajnirana kao osnovna ponuda, dok su drugi modeli nudili i dodatne funkcije. Zatim su te slušalice nakon nekoliko godina na tržištu dobile wireless opciju, a najimpresivnija specifikacija svakako se odnosi na veliki ukupni kapacitet baterije. Naime, baterija može potrajati do 300 sati na jednom punjenju što je veliki plus, no smatramo da nije baš sve u trajanju baterije kod bežičnih slušalica. Kako smo spomenuli, kod testiranja ipak sve stavljamo u perspektivu tražene cijene, a ove slušalice tako imaju za konkurenciju vrlo atraktivne modele. Prije svega, pogledajmo same slušalice. HyperX nudi jednu verziju ovih slušalica i dok ne koristi RGB rasvjetu, teško je biti više „gaming“ nego imati crnu boju sa sjajnim crvenim detaljima, što je HyperX generalno objeručke prihvatio. Ove slušalice nisu među lakšima na testu, no to nadomještaju vrlo udobnom memorijskom pjenom na slušalicama, kao i na povezu iznad glave. Sve površine koje će biti u dodiru s vama prekrivene su umjetnom kožom, dok je kućište napravljeno od plastike s dodatnom gumiranom i matiranom površinom, a vanjski pokrov slušalica koristi metalnu površinu sa obojanim logom u sredini.
Most preko glave: mora biti adekvatno savitljiv te imati velikodušnu količinu spužve za izbjegavanje glavobolje
Kao na oblaku
Ključni dijelovi konstrukcije također su metalni, a to smatramo ključnim za dugi život uređaja, pogotovo držače samih slušalica. Omogućuju slušalicama naginjanje gore-dolje te su dovoljno „labave“ oko zakretanja naprijed-nazad, pa će dobro sjesti oko uha s ujednačenim pritiskom, no ne možete ih jače zakrenuti. Imaju solidnu razinu opcija za veličinu glave, te su komforno sjele i na našu veliku testnu glavu. Desna slušalica ima valjak za kontrolu glasnoće, dok desna ima USB-C utor za punjenje, utor za mikrofon, gumb za paljenje te za gašenje mikrofona. Ove slušalice povezuju se s uređajima bežično, pomoću WiFi receivera s USB-A standardom. Ovo je ujedno i jedina opcija povezivanja, te ih ne možete povezati Bluetoothom kao niti žicom, što ih dosta limitira s te strane. HyperX koristi vlastiti softver koji vam omogućuje prilagođavanje zvuka u obliku EQ postavki. Standardno su, kao i kod većine gaming slušalica duboki tonovi nešto izraženiji, kako bi se i akcija u igrama još bolje doživjela. Ove slušalice također imaju lagano izraženije visoke tonove, što će također ponuditi atraktivnu reprodukciju glazbe, pa smatramo da će se dopasti solidnom broju korisnika. Tako se na stereo reprodukciju ne možemo požaliti, no tu je još i želja za surround doživljajem. Podržan je softverski, pa morate imati upaljenu aplikaciju, a imate samo opciju paljenja i gašenja ove opcije. Surround koristi DTS Headphone X standard koji, barem na Windowsima, radi solidno te nam nije problem locirati sakriven loot dok lutamo Awoved svijetom ili se pak šuljamo u PvP FPS-u. Spomenimo da mikrofon ima solidne performanse te također koristi aktivno poništavanje okolne buke, pa će vaš glas biti solidno izoliran od vaše okoline.
Usporedni test gaming slušalica
Obogatite svako virtualno iskustvoMožda se najveći pomak kod periferije dogodio implementacijom wireless tehnologije, a niti jedna nije imala toliki benefit kao slušalice. |