600 grama U svojoj kategoriji definitivno su jedne od težih modela

CM Storm Sirus-C 2.2

Glomazni naglavnik

Cooler Master je u svoj novi headset pored običnog drivera uspio ugurati i dodatni subwoofer

Gaming headsetova na tržištu ima stvarno mnogo i gotovo u svim segmentima. Upravo zbog toga se proizvođačima malo teško razlikovati jednima od drugih, no upravo im je to i poticaj da razviju nešto novo i interesantno. 

CoolerMaster Sirus C 4

Potpuna kontrola Na upravljačkom dijelu ćete naći sve potrebne funkcije

Cooler Master, odnosno njihova gaming divizija i podbrandom CMStorm, predstavio je model pod nazivom Sirus-C koji objedinjuje nekoliko zanimljivih tehničkih karakteristika. Jedna od njih su ugrađeni subwoofer driveri (2.2 naziv u nazivu modela) koji zvuku daju dodatnu težinu / dubinu, a druga je činjenica što se ovaj headset može koristiti kako na PC-ju tako i na konzolama. Uz pomoć vlastite integrirane zvučne kartice i ugrađenog pojačala i kontrolera na kabelu možete se prebacivati između PC i konzolaškog načina rada. Osim toga na tom istom kontroleru ćete naći i kotačić za smanjivanje jačine zvuka i udjela “chat” jačine zvuke te mute prekidač koji ovisno o poziciji drugačije prikazuje CM Storm logo. Uz USB način spajanja, slušalice je također moguće spojiti putem 3,5 mm ili RCA konektora.

Slušalice su kvalitetno napravljene te su dizajnerski interesantno rješenje, no jedini problem koji bi zapravo mogao biti i presuđujući jest užasno velika masa od čak 600 grama te krutost odnosno horizontalni pritisak koji stvara na ušima i glavu. Iako su earcups vrlo udobni, ovo prvo toliko dolazi do izražaja da ih je gotovo nemoguće koristiti na dulje staze ako imate veću glavu. Kvaliteta snimki preko priloženog mikrofona je vrlo dobra dok za reprodukciju zvuka putem 44 mm drivera (40 mm su subwoofer) možemo reći da je malo iznad prosjeka. Iako je Sirus-C generalno vrlo zaokružen i dobro odmjeren proizvod, nekako nam se čini kako bi cijena ipak mogla biti ispod 500 kuna. 

Više informacija

  • Model: CM Storm Sirus-C 2.2
  • Ukupna ocjena: 4,3
  • Performanse: 4
  • Mogućnosti: 4
  • Kvaliteta: 5
  • Proizvođač: Cooler Master Co., Ltd
  • Sučelje: USB, 3,5 mm, RCA
  • Mikrofon: Da
  • Veličina drivera: 44 mm, 40 mm subwoofer
  • Raspon frekvencije: 20 Hz - 20 kHz
  • Impedancija: 50 / 32 Ohm
  • Duljina kabela/masa slušalica: 2 m / 600 g
  • Audio tehnologija: 2.2 kanal, ENC
  • Plus: Kvaliteta izrade i dizajn, robusnost, mogućnost spajanja na više platformi, kvaliteta mikrofona
  • Minus: Vrlo teške i krute, cijena bi mogla biti nešto manja
  • Ustupitelj i cijena: Links d.o.o., www.links.hr, cijena: 659,00 kn

Vezani sadržaj:

  • Logitech G325 LIGHTSPEED bežične slušalice

    Lagane bežične gaming slušalice s fokusom na jednostavnost

    Slušalice koriste Logitechovu LIGHTSPEED bežičnu tehnologiju uz dodatnu Bluetooth povezivost.

  • White Shark GAWAIN gaming miš

    Ultra lagani gaming miš s budžetnim kompromisima

    U bržim FPS naslovima mala masa omogućuje vrlo brze pokrete i manje zamaranje zapešća tijekom duljih gaming sesija.

  • Garmin Xero L60i

    Rangefinder koji briše granicu između optike i navigacije

    Garminov Xero L60i pokazuje koliko daleko moderna tehnologija danas može odvesti jedan naizgled jednostavan uređaj.

  • White Shark Bors miš

    Kompaktan i ultra lagan bežični miš za laptop i casual gaming

    Miš nema onu čvrstoću i robusnost na koje smo navikli kod skupljih gaming modela, no upravo je to kompromis kojim se postiže mala težina.

  • White Shark Lucan miš

    Lagani bežični gaming miš s fokusom na brzinu i ergonomiju

    White Shark Lucan miš  nudi vrlo dobar omjer male mase, gaming ergonomije, funkcionalnosti i povoljne cijene.

// možda će vas zanimati



Pretraži Nabava.net portal za najbolju cijenu

Najbolje cijene za CM Storm Sirus-C 2.2

Newsletter prijava


Kako izgleda naš posljednji newsletter pogledajte na ovom linku.


Copyright © by: VIDI-TO d.o.o. Sva prava pridržana.