Zonis je kondenzatorski USB mikrofon promjera 16 mm, a smješten je u vrlo atraktivno kućište. U paketu dolazi s Boom stalkom s dva zgloba te će te ga uz pomoć takvog stalka moći pričvrstiti za stol, a zglobovi će osigurati da ga u trenu možete približiti ispred sebe kada želite podcastati ili ga odmaknete iz monitora kada vam ne treba.
Držač samog mikrofona ima štipaljke te je unutrašnjost tog prihvata obložena spužvom kako bi se osigurao što manji prijenos vibracija sa stola i stalka na sam mikrofon. Ako ste ikada pokušali snimati nešto i pri tome mikrofon držali u ruci, znate koliko glasno se može prenijeti struganje po kabelu tog mikrofona.
Sam mikrofon ima i spužvicu koja će smanjiti šum vjetra, no kako se radi o mikrofonu za korištenje u sobi ili uredu, uz priloženi pop blocker će dodatno odraditi blokiranje oštrih zvukova pri izgovoru glasova poput „p“ i „b“ te sličnih koji se ističu velikim istiskivanjem vjetra pri njihovom izgovoru.
Sam mikrofon je glasan poput ZOOM H6 XY mikrofona pri gainu 5. No kako nije fer uspoređivati ga s 5 puta skupljom konkurencijom, pokušat ćemo njegovu razinu zvuka opisati ovako. Snimate li podcast morat ćete pričati mrvicu glasnije nego što biste pričali prirodnim tonom, no to možda i nije toliki problem jer kada se naviknete na takvu razinu glasa, djelovat ćete samo uvjerljivije.
Tom intonacijom često znaju pričati predavači, profesori u razredu i drugi koji žele da ih se čuje, a opet ne deru se.
Mikrofon će pokupiti i tiše pozadinske zvukove, specijalno klikanje po tipkovnici, no pričate li glasnije, kako je opisano, izbjeći ćete isticanje tih zvukova u prvi plan. Preporučljivo je nalaziti se u neposrednoj blizini mikrofona jer što se više udaljavate od njega, zvuk će poprimati sve više efekt „kao iz kutije“. No kada ste pravilno pozicionirani, boja snimke je iznenađujuće vjerna originalu.
Za ovako nisku cijenu gotovo je nemoguće pronaći bolju ponudu koja bi uključivala i pop blocker i dobar mikrofonski stalak i još k tome i mikrofon. Gameri, vlogeri, podcasteri i ostali će zasigurno uživati u njegovom atraktivnom izgledu i vrlo dobrim performansama.