Pritom, ovaj G20 nije standardni dio njihove ponude kad govorimo o formatu, već je riječ o ultra malom uređaju koji je možda tek malo veći i teži od njihovog tipičnog 17,3” RoG gaming prijenosnika. Dizajn je svojstven RoG brandu: agresivne linije, crni detalji i uzorci, ali ne i crna površina vanjskog dijela kućišta kao uobičajeni kontrast, već siva.
Kvaliteta izrade je na razini kao što smo i navikli od RoG branda, dok nas cijeli izgled zapravo podsjeća na kakvu varijaciju Borg kocke iz popularnih Zvjezdanih staza. Sve to dodatno upotpunjuje mogućnost softverskog mijenjanja osvjetljenja na par pozicija oko kućišta. Ako ste ostali impresionirani dizajnom, čekajte da tek vidite što se sve nalazi u sklopu dimenzija ovog kućišta koje jedva prelazi obujam od 12 litara. Pogledom na stražnju stranu vidjet ćete da osim klasičnog dijela, s očigledno mini-ITX matičnom pločom, gdje imamo priključke poput USB-a i LAN-a, odmah ispod imamo set video izlaza koji po konfiguraciji nalikuju na kakvu nVidijinu grafičku karticu.
Asus je uspio ugurati dediciranu desktop verziju GeForce GTX 980. Da, dobro ste to pročitali, GeForce GTX 980. Nažalost, nismo mogli kompletno otvoriti kućište da detaljnije pogledamo što se sve od komponenata nalazi u ovoj konfiguraciji, odnosno bolje rečeno kako je raspoređeno. No, dovoljno impresionira i činjenica da je hardver poput Core i7 – 4790K, 16 GB RAM-a i dedicirana flagship kartica stao u kutiju malo veću od kutije za tenisice. G20 je imao već nekoliko različitih hardverskih revizija, odnosno upgradea na novije komponente, počevši još s GTX 700 serijom, a ova zadnja je najaktualnija. Poput prave desktop konfiguracije, G20 ima sve priključke koji će vam ikad zatrebati
Kada ukomponirate sav ovaj hardver, dobit ćete apsolutni primjer high-end desktop računala spremnog za sve, bilo da je riječ o hardcore gamingu, obradi video materijala ili kakvom 3D creation softveru.
Za napajanje ovog monustruma zadužena su dva eksterna napajanja koja izgledaju kao obični punjači za prijenosnike. Asus se vjerojatno odlučio za ovu soluciju jer je nekako morao dodatno napajati grafičku karticu, budući da joj matična ploča ne može dostaviti svu potrebnu snagu. Obzirom da se nije išlo na integrirano rješenje, vjerojatno kako bi gabariti računala ostali što manji, bila je potrebna ovakva, možda ne baš previše praktična solucija. Budući da je vaš autor noise-freak, najviše ga je dojmilo akustično iskustvo (odnosno neiskustvo) jer je i pored malog prostora i jakog hardvera konfiguracija bila gotovo nečujna, čak i pod opterećenjem.
Kompleti cigli Dva odvojena “laptoplika” napajanjan uvedena zbog kompaktnog kućišta i jake grafike
Ovakva kompaktna, i sve samo ne slaba, desktop konfiguracija koju uz to prati i izniman dizajn i kvaliteta izrade, očekivano neće biti jeftina. S cijenom od oko 13.000 kuna, čak će i potencijalni kupci, spremni odvojiti toliko novca, dvaput razmisliti da li im se više isplati kupiti ovakvu konfiguraciju ili složiti vlastitu na svoju ruku. No, činjenica je da tko god traži ovakav proizvod neće previše razmišljati o tome da li mu se nešto isplati ili ne isplati, nego će ga jednostavno kupiti.