Scribe je isto tako jedini e-čitač na ovom testu kod kojeg možete pisati uz pomoć stylusolovke. Uz Scribe možete dobiti osnovnu i premium olovku, a mi smo u paketu dobili ovu skuplju, za koju valja napomenuti da joj se treba mijenjati vrh olovke, kao i na tehničkoj (uz olovku smo dobili i pet zamjenskih vrhova). Sam uređaj ima stakleni pokrov na zaslonu, asimetričan dizajn s puno većim bezelom na jednoj strani i metalno kućište sa sitnim gumenim nožicama za bolje prianjanje na stolu. Taj asimetričan dizajn ga čini vrlo praktičnim i jednostavnim za korištenje ne samo dešnjacima, već i ljevacima, što nije vrlo česta pojava.
Sa svojom premium olovkom, na kojoj se nalazi gumb kojeg možete programirati za nekoliko svrha (označavanje, brisanje i umetanje bilješke u tekst), možete šarati po samim dokumentima u slučaju PDF tekstova, pisati u bilješke unutar drugih dokumenata (na ostalim Kindle čitačima to možete isto raditi, ali samo s virtualnom tipkovnicom) ili pisati što god želite u bilježnice. Sustav bilježnica je vrlo dobro implementiran u Scribe i smatramo da bi se mogao svidjeti širokom spektru korisnika, ponajviše zbog toga što se bilježnice mogu organizirati u foldere. Ta značajka će se svidjeti studentima koji zapisuju bilješke s više kolegija, ali i profesionalcima koji istovremeno rade na više projekata, bilo poslovnih ili privatnih. Dodatna prednost virtualne bilježnice u Scribeu se ponovno javlja u slučaju onih kojima je lijeva ruka dominantna – pri zapisivanju bilješki neće vam ostati mrlja od tinte na dlanu, na što ste vjerojatno navikli tijekom života.
Radi činjenice da sve svoje bilježnice i sve svoje knjige, skripte i druge dokumente možete zamijeniti jednim Kindle Scribe e-čitačem, ovaj uređaj čini se idealnim za jako puno ljudi. Zašto onda nismo sigurni tko je ciljana publika ovog čitača? Pa zbog cijene, dakako. S ulaznom cijenom od 470 eura, rijetko koji student će si moći priuštiti Kindle Scribe, dok će poslovni korisnici zbog limitirane funkcije e-čitača prije posegnuti za iPadom ili kakvim prijenosnim računalom. Jer iako Scribe uz sve to može i na web, dosta je ograničen zbog čega ga je najbolje koristiti za pristup Wikipediji i sličnim bazama podataka za provjeru činjenica.
Što se tiče same olovke i iskustva pri zapisivanju bilješki, ono je zaista zabavno, fluidno i vrlo jednostavno. Cijeli sustav je vrlo intuitivan, a olovka je izrazito precizna. Tako da se nama čini da će se ovaj uređaj najviše svidjeti vrlo specifičnoj niši korisnika – studentima i onim korisnicima kojima budžet nije problem, koji vole čitati i imati cijelu svoju bazu podataka uredno spremljenu na jednoj lokaciji, a istovremeno vole fizički zapisivati bilješke jer tako bolje pamte određene informacije.
Iako se na prvu trajanje baterije čini kao velika nepoznanica kod Kindle Scribe modela zbog znatno većeg zaslona, ali i znatno veće baterije od 3.000 mAh, ono zapravo odgovara dosta drugih, prethodno spomenutih, modela na tržištu. Naravno, sve ovisi o tome koliko koristite koje mogućnosti. Amazon procjenjuje da ako samo čitate knjige, i to pola sata dnevno, izdržat će 13 tjedana. Ta brojka strmoglavo pada na tri tjedna ako koristite Scribe za pisanje pola sata dnevno.