G6 mini
Većina je u međuvremenu odustala od te niše, fokusirajući se na druge, očito profitabilnije serije mobitela. Osim Sonyja koji je imao najbolji pristup ideji mini flagshipa (iste performanse, manji ekran) i zadržao ga na još uvijek živoj Compact liniji. LG Q6 specifikacijama je daleko od flagshipa, ali dostojno imitira poznatiju šesticu u pogledu dizajna i ekrana.
LG Q6 može se podičiti izvrsnim 5,46-inčnim ekranom gustoće piksela od 442 ppi s 18:9 omjerom slike i Gorilla Glass 3 zaštitom. Ono što je još impresivnije, veličina je mobitela. U usporedbi s ostalim 5,5-inčnim phabletima, LG Q6 doima se kao patuljak. Zahvaljujući efektnom dizajnu s minimalnim rubovima, LG Q6 bio je jedan od ergonomski najugodnijih primjeraka na testu, bez žrtve u pogledu veličine ekrana.
Za razliku od bratskog mu uzora, LG Q6 ima samo jednu stražnju kameru, ali ona obavlja prilično dobar posao u svim svjetlosnim uvjetima. Na prednjoj kameri ipak nam nedostaje malo više oštrine (razlučivosti) za bolji dojam. Na sintetičkim benchmarkovima u svojoj klasi čipseta, LG Q6 nije bio među najboljima, no zato se iskazao na testovima stvarnih performansi. I u svakodnevnoj upotrebi ostavio je dojam brzog, ispoliranog sistema.
Na stranu neki softverski bugovi/značajke koje su nas smetale, poput nasumičnog uključivanja telefona ili resetiranje određenih postavki nakon ponovnog pokretanja. Većina mobitela u ovom rangu priklanja se stock Android UI/UX rješenjima na što se u principu ne žalimo, jer bolje i to nego da se mučimo s kojekakvim eksperimentima. Međutim, moramo pohvaliti minimalistično i intuitivno sučelje LG-ja koje nam odgovara bolje od Googleovog. Od mana, primjetili smo da je stražnja strana sklona grebanju.