“Puno za malo”, prva je pomisao za najkraći mogući opis Biostar. Naći dobar proizvod, a da usto ima i prihvatljivu cijenu, zna biti zanimljiv izazov. U zadnje vrijeme taj isti izazov nam je dodatno olakšao Biostarov brand svojim nedavnim povratkom na naše tržište. Svojim dobro odmjerenim cijenama te solidnim performansama i ostalim dodatnim mogućnostima koje nudi pored ostatka standardnog paketa opreme koja dolazi u sklopu svih modela matičnih ploča određenog čipseta, ovaj brand sve više se nameće kao dobar odabir među budget kupcima.
Biostarov Hi-Fi A88X 3D cijenom sigurno ne ulazi u najniži segment tržišta ove platforme već srednji, no svojim mogućnostima više odmiče od njega i lobira prema daleko konkurentnijem i kvalitetnijem proizvodu.
Puno video izlaza: Čak i bez dedicirane grafičke kartice možete upogoniti Eyefinity setup od tri monitora
Glazba na struju
Kao što se iz naziva može iščitati, ovaj model dolazi opremljen AMD-ovim A88X čipsetom namijenjenim najnovijim i nešto starijim generacijama APU procesora. Prije nego smo se pozabavili samo pločom, bacili smo pogled u unutrašnjost kutije. Od dodatne opreme snašla nas je standardna ekipa u obliku četiri SATA kabela, upute i DVD-a s upravljačkim programima. Očigledna oskudnost dodatne opreme malo nas je obeshrabrila, ali ipak krenuli smo hrabro dalje. Dočekao nas je standardno dobro posložen čist Biostarov layout, kao i pripadajući mu crno-plavi dizajn PCB-a i ostatka “prišivenih” komponenti.
Posebno se ističu heatsinkovi na VRM-u oko procesora i hladnjak čipseta, a pored toga najviše od svega u oko upada EMI shiedling koji okružuje jedan dio PCB-a matične ploče, kao i dedicirane kondezatore, pojačalo za slušalice od 600 ohma te predpojačalo, kao i audio čip pokriven s aluminijskim Puro Hi-Fi 3D logom koje se obasjava plavom bojom dok je matična ploča u pogonu. Ostatak svih potrebnih konektora nalazi se na rubovima matične ploče tako da je cabel management dobio palac gore. Ono što odmah upada u oči jesu dva PCI-e x16 slota i mogućnost uparivanja više grafičkih kartica odjednom, doduše chipset podržava samo CrossFireX uz/i Dual Graphics, no nećemo se previše žaliti.
Tu su i dva komada PCI-e x1 i dva PCI-a. Sa stražnje strane naći ćete sve potrebne I/O konektore, tri različita video izlaza (HDMI, VGA, DVI-D), PS/2, USB 3.0, analogni audio izlaz, bez ikakvih dodatnih “điđa” poput eSATA-e ili optičkog audio izlaza. Oko socketa naći ćete uredno posloženu VRM regulaciju, smještenu ispod pasivnog hladnjaka. A88X podržava do 64 GB RAM-a uz brzine i do 2600 MHz prilikom overclocka. Krenuvši u BIOS ostali smo malo razočarani UEFI sučeljem. Izgleda jako neugledno i rustikalno, dok su intuitivnost i iskustvo korištenja zadovoljili osnovno. Najveći adut ovog modela, obzirom na sve navedeno, definitivno je cijena s obzirom da je riječ o matičnoj ploči baziranoj na AMD-ovom najopremljenijem A88X čipsetu FM2+ socketa.