Rijetko tko je upoznat s činjenicom da NZXT također proizvodi vodena hlađenja zatvorenog tipa (water cooling AIO), a još rjeđe da su u samom vrhu što se ovog segmenta tiče. Kraken X31 je jedan od njihovih modela koji je cijenom pristupačniji te je pritom još i dobro izbalansiran po pitanju performansi i featurea. Instalacija je priličnog klasičnoga tipa, a u praksi bezbolna i jednostavna.
Najbolji primjer toga je 2011-v3 LGA socket za kojeg je potrebno doslovno 2 minute da ga se pravilno instalira na svoje mjesto. Instalacija na 1151 socket je nešto teža obzirom da nema predinstalirani backplate kao X99 matične ploče, ali ništa neuobičajeno u odnosu na konkurenciju. Osim ovih socketa, podržani su i svi ostali socketi, bilo noviji ili stariji, AMD-ovi ili Intelovi.
Odmah pri prvom pokretanju i nakon toga nešto dužoj uporabi, zaključili smo da je pumpa u Krakenu X31 veoma tiha u radu, čak i pri opterećenju. Isto se ne može reći za ventilator koji već na srednjoj / višoj brzini vrtnje postaje prilično glasan. Ovome problemu se lako može doskočiti budući da se uz pomoć Kraken+ softvera može regulirati brzina ventilatora pa time možete dobiti na tišini na račun nešto lošijih performansi.
U mirovanju i stock postavkama procesora možda i nije toliko očita razlika u temperaturi u odnosu na ostala zračna hlađenja (~26-28°C), ali pri punom opterećenju se već vidi razlika, posebice kada je u pitanju “žešći” overclocking. Pri ~1,4 V i 4,7 GHz radnog takta Intelov i7 – 6700K se ugrijao na malo ispod 80°C uz srednju brzinu ventilatora dok su se na stock vrijednostima temperature pod opterećenjem uglavnom kretale od 60-65°C.
Rezultati Krakena X31 dovoljno govore za sebe, a obzirom na cijenu definitivno se nameće kao jedan od boljih izbora ukoliko planirate kupiti vodeno hlađenje, pogotovo ako vam je overclockiranje na umu.