Honor 7C najjači je od spomenutog pristupačnog trojca i u ovaj cjenovni rang donosi vrlo dobar Qualcomm Snapdragon 450 čipset, koji je zamjetni upgrade od 430-ice, i 3 GB radne memorije. To znači da ćete sve zadatke koje na njemu trebate obaviti riješiti bez problema, ako se ne radi o najjačim igračim naslovima s 3D grafikom. Ekran je IPS i vrlo dobrih karakteristika prikaza, a jedina mu je mana rezolucija, koja je za ovako veliki 6’’ ekran u 2019. godini premalih 1440 x 720.
Nenametljivi Emui i casual gaming
No, ako niste navikli na veliki PPI u stilu flagship modela, nećete biti nezadovoljni jer Honor 7C sve to nadoknađuje kvalitetom prikaza, pa je gledanje multimedije na ovom uređaju užitak. Ni na njemu nismo propustili igrati Brawl Stars, pa 7C definitivno možemo preporučiti i za casual gaming. Baterija od 3000 mAh dovoljna je za dan i pol korištenja ili jedan dan vrlo intenzivne uporabe. Telefon dolazi s Android 8.0 i Honorovom softverskom nadogradnjom u vidu Emui 8.0 sučelja, koje je karakteristično po izostanku izbornika s aplikacijama. Sve je, u iPhone stilu, na početnim ekranima, a tu su i brojne opcije customiziranja prikaza koje donosi ne previše nametljivi Emui.
Kamere
Honor 7C dolazi s dvije stražnje kamere, jednom od 13 i jednom od 2 megapiksela, koja je ispomoć u fotografiranju popularnog bokeh efekta. Zamućivanje oko objekta slike solidno je izvedeno i ukupna kvaliteta fotografija stražnje kamere je zadovoljavajuća, dok je selfie kamera nešto slabijih mogućnosti.
Model 7C ima čitač otiska prstiju i otključavanje licem te obje metode rade vrlo dobro i pouzdano. Ukupno se radi o telefonu koji će većinom karakteristika zadovoljiti, no nije za one koji trebaju apsolutne sirove performanse za vrlo zahtjevne aplikacije.
Test fotografija pogledajte na poveznici.