Pogledamo li današnje mainstream slušalice poznatih brendova, vidjet ćemo ogromnu listu značajki i mogućnosti koje nude, zajedno s brojnim senzorima, mikrofonima, dizajnom i drugim detaljima koji iz godine u godinu bivaju reklamirani. Radi toga nas zanima je li moguće dobiti možda manji broj značajki sa starijim dizajnom, no i dalje imati solidan zvuk i mikrofon za korištenje slušalica kako bismo ih i dalje koristili za ono za što su originalno namijenjene.
Dakle, za ovaj test bitno nam je da slušalice proizvode zvuk dovoljno dobar da možete uživati u glazbi, bez neugodnog šuma. Zatim nam je bitan razgovor tijekom poziva s dovoljno dobrim mikrofonom da se ne morate stalno ponavljati. Na kraju, gledamo i udobnost samih slušalica. Dok ne očekujemo premium materijale niti obradu, idealno je da nas slušalice ne ogrebu ili se ne raspadnu ako nam padnu sa stola. Konačno je tu i trajanje baterije, a nekoliko sati rada bez potrebe za dopunjavanjem je svakako poželjno. Dok je i Bluetooth komunikacija bitna, uglavnom se radi o slušalicama koje će raditi sasvim normalno ako mobitel držite u džepu. Često je jedna slušalica glavna, pa je bitno imati i mobitel na toj strani tijela kako bi signal bio optimalan.
Bitno je prilagoditi očekivanja cijeni, a danas kada govorimo o wireless slušalicama, one do 40 € čak su nas iznenadile u dobrom dijelu ponude svojim sposobnostima, a možemo ih podijeliti na modele sa silikonskim umecima za bolju izolaciju i držanje u uhu, kao i na one koji ne ulaze u uho te neki preferiraju upravo taj dizajn. Tu su i one potpuno odvojene slušalice, te modeli gdje su slušalice povezane međusobnom žicom. Ovaj dizajn ima svojih prednosti, no tu su i mane koje je bitno razumjeti prije kupnje.
Sve to smo prošli kroz temu i sigurni smo da ćete moći donijeti pravi odabir, ako ne točnog modela kojeg smo testirali, onda nekog koji će vam se dopasti, imajući na umu upozorenja koja smo naveli.