Ono po čemu bi mogao, uz visoku rezoluciju, privući kupce jest oznaka HDR Pro, iako u ovoj klasi ne možete očekivati punokrvnu HDR tehnologiju, već samo mogućnost reproduciranja HDR 10 contenta (pogledajte dio o tehnologiji).
Kao velika prednost LG modela je Web OS 3.0 pametna platforma koja donosi jednostavno, intuitivno i bogato smart iskustvo, mada po broju aplikacija ne dostiže Android TV kojeg nismo imali u ovom testu. Od pojave pametnih televizora, proizvođači su u novijim inačicama krenuli ograničavati broj dostupnih aplikacija, pa smo Facebook app našli samo na Samsungu.
GAMEFLY: gamerski streaming servis radi odlično, bez zastajkivanja. Samo smo prikopčali Xbox kontroler i igrali. Doduše, cijene nisu baš niske, a ponuda je solidna
S druge strane, više se radi na premium sadržaju, pa u predinstaliranim aplikacijama dominira Netflix, HBO to Go, Amazon Prime ali i Google Play Movies te Oyo, dok je vjerojatno najkorištenija Smart TV aplikacija i dalje YouTube. LG dolazi s instaliranim Gamefly gaming streaming servisom. Kolekcija igara sadrži dvije tri godine stare naslove koji se mogu igrati po 10 minuta te Witcher Wild Hunt koji smo igrali pola sata. Nakon toga treba naravno platiti. Televizor lagano prepoznaje game kontrolere, pa smo Geralta kroz igru vodili sa Xbox One gamepadom.
Home screen donosi tabove na dnu stranice s najzanimljivijim aplikacijama, u pozadini je TV program (ili trenutno korištena usluga), a postavke i odabir izvora za repodukciju su kao male ikonice zakačeni u gornjem desnom kutu. Kroz postavke se dosta duboko može ući u podešavanje, a kao i cijeli Web OS 3.0, sve je riješeno šareno, ali nenametljivo i grafički privlačno. Pritiskom na tipku postavke otvaraju se ikonice za podešavanje, format slike, audio, timer i sigurnost, te tipka koja otvara detaljne postavke čime se mijenja i sučelje.
Osim HDR Pro tehnologije, ovaj model se hvali 3D Color Mappingom koji omogućuje bolji prikaz boja te Ultra Surround virtualnom emulacijom koja se odvija kroz standardne stereo zvučnike.
GLEDA SE OD NAPRIJED: Sa strane nema onaj vau efekt tankog ekran, iako nije ni pretjerano debeo
Ono što je najbitnije, kvaliteta slike, na ovom modelu je vrlo dobra, uniformnost prikaza je na razini ponajviše zbog tehnologije osvjetljenja i nismo primijetili Clouding efekt. IPS panel nudi odlične kutove gledanja, a kroz HDMI 2.0 prolazi bez problema 4k sadržaj u 60p. Lijepo uređeni promo videi izgledaju impresivno. Ako novac neće biti prepreka, za puni UHD užitak preporučili bismo odabir većeg 49 inčnog modela. Kod gaminga smo primijetili tearing efekt u igri Shadows of Mordor, no na framerateu ispod 45 FPS on je bio manje izražen. Kod igre Mad Max nismo imali ovaj efekt.
NAJVEĆI DIO NA HRPI: Svi relevantni konektori su prisutni, a voljeli bismo vidjeti još i Display Port
Ovaj model je dobar ulaz u 4k svijet i pravi mali multimedijalni centar na kojemu (ako imate račune i pretplate) doslovno možete gledati i igrati premium content. Za UHD gaming ipak treba priključiti računalo jer Gamefly ne omogućuje igranje s rezolucijama, a zbog bandwitha je zamjetno manje od UDH-a. LG je poznat kao proizvođač čiji televizori čitaju doslovno sve formate, pa je tako slučaj i s ovim modelom, uključujući HEVC x265 format.
Dizajnom UH6207 nudi crnu sjajnu plastiku od naprijed i u ovom cjenovnom rangu nema ekskluzivnijih materijala u izradi. Nije se posebno pazilo niti na debljinu, pa nećete kao kod OLED modela ovog proizvođača dobiti onaj vau efekt.
Najveće razočarenje je ipak izostanak Magic daljinskog upravljača na kojeg smo se tako lijepo kod LG modela navikli, pa je tu klasični daljinac s kojim je navigacija kroz mnoštvo opcija ipak teže.