Kao što možete vidjeti oblikom je gotovo simetrična kocka tako da je zapravo svejedno kako ćete ga okrenuti i postaviti. Čak i da vam nosač recimo bočno stoji, kameru možete okrenuti na uspravno tako da u post produkciji ne morate rotirati i ispravljati orijentaciju video datoteke. Kao što se možda može i primijetiti Hero4 Session model ne dolazi u sklopu dodatnog kućišta koje ga štiti od vanjskih uvjeta, baš kao i svi prijašnji modeli GoProa već je kućište kamere samo po sebi otporno na vodu, prašinu i udarce.
Upravo zbog toga je kamera uspjela biti toliko mala i s jedva 70 grama mase, no nažalost ove promjene smanjile su izdržljivost ovog mališana u smislu da može ići do 10 metara dubine, a ne 40 m kao što je kod svih ostalih GoPro modela, upravo zbog tog dodatnog kućišta. Budući da je vrlo malena, od kontrola Hero4 Session ima samo jedan veliki prekidač za pokretanje i zaustavljanje snimanja te mali ekrančić ispod toga koji vam daje informaciju o bateriji i duljini snimanja.
Sve ostalo se izvodi uz pomoć WiFi funkcije i GoPro aplikacije za mobitel koja vam pruža potpunu kontrolu nad uređajem, od mogućnosti live viewa, pregleda snimljenoga materijala te naravno promjene postavki snimanja poput rezolucije. Ovdje Hero4 Session podržava snimanje do 1440p u 30 fps, dok je u 1080p sposoban snimati i do 60 fps. Na račun manjih dimenzija baterija je morala biti žrtvovana pa tako ista ima 200 mAh manji kapacitet, što rezultira otprilike pola sata manjom autonomijom. Na račun toga što ne spada u sami high-end ponude, Hero4 Session ima gotovo upola manju cijenu od Hero4 Black modela, što je na kraju krajeva i razumljivo na račun svojih slabijih specifikacija.