Princip rada je vrlo jednostavan. Preuzmite GlocalMe aplikaciju, povežite ju sa svojim TriForce uređajem, odaberite podatkovni paket koji odgovara vašim potrebama i spojite se na TriForce kao da se spajate na bilo koji ruter ili hotspot. Na TriForce se može istovremeno spojiti deset uređaja, a samo spajanje i korištenje uređaja je vrlo jednostavno. Jednom kad se spojite, uređaj bi vam trebao nuditi 4G LTE brzine, barem su nam tako rekli iz GlocalMe – startupa iz Hong Konga koji je razvio ovaj uređaj i aplikaciju, te nam dao testni primjerak još na MWC-u u Barceloni. U oba navrata u kojima smo ga testirali, TriForce je te brzine i ponudio.
Prvo smo ga testirali u SAD-u u saveznoj državi Tennessee, gdje nam je Speedtest pokazao brzine od 17,4 Mbps za download i 3,56 Mbps za upload. Nakon toga smo ga testirali u Srbiji, gdje smo na Speedtestu ulovili 12,4 Mbps download i 15,1 Mbps upload. Tako da ovaj uređaj nećete koristiti za neke zahtjevne zadatke koje iziskuju visoke brzine, ali za neophodne stvari kao što su odgovaranje na poruke i mailove dok ste u pokretu je i više nego dovoljan. Pogotovo kad u obzir uzmete ping koji je u oba slučaja bio iznad 100.
Drugi dio ovog uređaja - onaj koji može puniti druge uređaje - također je vrlo praktičan jer vam sa 7.000 mAh uz internetsku dostupnost pruža i sigurnost po pitanju vaše baterije. Iako ga mi nismo pretjerano koristili jer smo uz TriForce imali i posebnu prijenosnu bateriju, u trenucima kada smo ga koristili, adekvatno je odradio svoj posao.
Uređaj: smo testirali u dvije države izvan EU i pokazao se prilično korisnim i praktičnim