Sučelja su grupirana na stražnjoj strani, desno od stalka, a uključuju dva HDMI 2.0 i DisplayPort. Tu su i tri USB 3.0 sučelja, od kojih je jedno namijenjeno brzom punjenju uređaja. Ovaj monitor ima funkcije specifične za gaming uređaje, prije svega osvježenje ekrana od 144 Hz i FreeSync tehnologiju za ugodniji gameplay s AMD grafičkim karticama.
CRVENI GAMING NAGLASCI vidljivi su na stalku. Sva su sučelja smještena na stražnjoj strani desno od stalka
U OSD izborniku se mogu izabrati i postavke za specifični gaming žanr – dva posebna moda za FPS, jedan za RTS i Custom. U gaming postavkama ima i Motion Blur Reduction koja se bori s pojavom ghostinga, opcija za ciljnik u igrama i 1 ms opcija. LG 34UC79G ima još Photo, Reader, Cinema i Color Weaknes modove rada. U izborniku se uz to može podešavati klasično osvjetljenje, kontrast, oštrina, intenzitet RGB boja i saturacija šest boja (RGBYMC).
Monitor dolazi s nešto nižom rezolucijom od 2560 x 1080, pa je zapravo broj piksela povećan točno onoliko koliko u odnosu na 16:9 Full HD modele treba biti za omjer stranica 21:9. S obzirom da ima 144 Hz, ovo i nije loše, jer bi na višoj rezoluciji teško koja AMD kartica postigla tako velik broj frameova (ako želite iskoristiti i FreeSync). No i bez tih opcija, ovaj monitor unatoč IPS ekranu ima vrlo dobre performanse u igrama bez screen tearinga i ghostinga.
Kvaliteta prikaza boje je vrlo dobra, ne i idealna, kontrast je najviši na testu zahvaljujući ponajprije fenomenalnom prikazu crne. Svjetlinom od 250 nita nije svjetlinom u vrhu testa. Želite li veliki gaming monitor 21:9 usmjerenja, koji rezolucijom neće razvaliti vašu grafičku karticu i koji ima 144 Hz te FreeSync tehnologiju, ovaj LG je odličan odabir, a i sama kvaliteta prikaza slike nije lošija zbog gaming pedigrea.