Iako nema VESA mount, poslovnu namjenu otkriva mu čvrsti stalak podesiv po visini. Osim podizanja ili spuštanja monitora, CB271HU moguće je za 5 stupnjeva nagnuti prema dolje, a 35 prema gore, a tu je i pivot opcija, pa bi ovaj ekran visoke rezolucije mogao dobro doći programerima ili u drugim produkcijskim djelatnostima koje imaju korist od ovakvog moda gledanja monitora.
Dosta stvari je prilično slično kao na modelu H277HU, mada je umjesto eye-candy bijele i upotrebe aluminija, ovdje sve izrađeno od prilično tvrde plastike, a postolje je iznimno čvrsto i masivno, pa je ukupan dojam čvrstoće i solidnosti čak i veći nego na bijelom šminkeru.
Ekran je kao i kod prethodnog Acera od ruba do ruba s nešto tanjim crnim obrubom samog panela. Power i tipke za upravljanje sučeljem ovdje su na prednjoj strani monitora, a opcije podešavanja i sučelje su identični onome na H277HU modelu. Radi se o IPS ekranu osvježavanja od 60 Hz i vrlo dobrog prikaza boja.
Kontrast je zamjetno veći nego kod konzumer modela, ali je malo razočarala uniformiranost prikaza s dosta odstupanja među mjernim točkama.
STRAGA PREMA DOLJE Smještena su sučelja, a uz DisplayPort i HDMI, tu je još i DVI ulaz
Boje su kod prvog paljenja „nabrijane“, a uključivanjem opcije sRGB svjetlina se automatski smanjuje na 80% i boje djeluju ispranije, ali zapravo prirodnije. Dijeleći tehnologiju zaslona s H277HU modelom, ali s nešto višim kontrastom, dobili smo kvalitetan monitor dobrog prikaza i naprednih opcija zakretanja. Zvučnici su dovoljno glasni, ali duboki tonovi su vrlo loše zastupljeni. Međutim imajući na umu namjenu ovog monitora, dostatni su. Ako želite uživati u multimediji (a to doista možete) ili gamingu (odigrali smo par utrka na Dirt Showdownu) onda si ipak nabavite poštenije zvučnike.
Sam monitor zadovoljit će u svim tim namjenama, iako za gaming ovaj proizvođač ima Predator liniju sa zamjetno boljim odazivom ekrana.