Originalno su se bavili memorijom, no, kao i u slučaju dosta drugih proizvođača, snaga brenda jača se kroz periferiju jer se puno bolje vidi od, recimo, nekoliko keksa radne memorije.
HyperX se fokusirao na ponudu vrlo pristojnih proizvoda. Primjerice, na seriju slušalica Cloud, koje su, kada su izašle, imale iznenađujuće dobre performanse s obzirom na cijenu koja se za njih tražila. Naravno, i drugi su onda ponudili povoljnije proizvode, no HyperX se i dalje isticao kao optimalna ponuda dobivenog i uloženog.
LED RGB: Ako vas senzor ne nagovori na kupnju, umjereno i atraktivno osvjetljenje daje jasan znak kome je miš namijenjen
Tako se sada novi miš, Pulsefire Surge, cjenovno drži sličnih proizvoda kao što je Razerov elitni miš Deathadder. Zato ga se i gleda iz druge perspektive, gdje niža cijena nije više opcija. No napredni feature set može ga lagano uzdići iznad konkurencije. Izvana se miš odlikuje jednostavnim i solidnim dizajnom koji dobro leži i u većim rukama unatoč srednjoj veličini, no nije namijenjen za lijeno držanje, već se više fokusira na akciju, što znači da nije za „palm grip“. Plastika od koje je napravljen solidne je čvrstoće, a mat završetak znači da nećete ostavljati previše packi nakon korištenja.
Od ekstra gumba ima dva na mjestu palca i DPI gumb ispod kotačića. Svi gumbi mogu se prenamijeniti u HyperX-ovu softveru. Oko cijelog ruba miša proteže se LED rasvjeta s čak 32 zasebne ledice kako bi prijelazi boja izgledali što čišće. Naravno, i taj je aspekt miša gotovo je u potpunosti prilagodljiv korisniku i svaka se ledica može kontrolirati.
Najbitniji je novi senzor – Pixart 3389, nasljednik superpopularne verzije senzora 3360. Još uvijek traje debata o tome koji je bolji, no ako tek ulazite u ovu razinu gaming miševa, nikako nećete pogriješiti. Senzor ima spektar 100 – 1600 DPI te počinje umjetno „mekšati“ pokrete iznad 1800 DPI.