HP-ov Pavilion All-in-One djeluje kao da lebdi na čvrstoj metalnoj nozi, zbog koje je moguće mijenjati nagib, ali ne i visinu računala. Sve računalne komponente skrivene su u zadebljanju kućišta iza monitora, veoma slično kao i kod Appleovog iMaca. Često Windows All-In-One računala djeluju kao da su namijenjena za prodaju u nižoj i srednjoj kategoriji, no HP je odlično pogodio dizajn, te se time gura u viši segment. Cijelom prednjom stranom dominirana veliki 27-inčni ekran, koji posjeduje i touchscreen mogućnosti.
OPTIČKI POGON Nam je izazivao osjećaje nostalgije
Malo je kontraintuitivno dodirivati ovako veliki ekran prstima, no touchscreen dodaje veliku količnu cool faktora. Kao i drugi touchscreenovi, zaslon je glossy izrade, te je time iznimno reflektivan. Pozadinsko osvjetljenje IPS zaslona je toliko jako da smo ponekad mogli vidjeti odsjaj vlastitog lica, neovisno o tome koliko je okolinskog osvjetljenja u prostoriji.
High end dojmu pridonose i Bang & Olufsen zvučnici, koji za integrirane zvučnike zvuče iznimno dobro, no nedostaje im pomalo glasnoće. Ostatak specifikacija je također visoke kategorije. Četverojezgreni Intelov Core i5 uparen je s velikih 16 GB RAM memorije, stoga u svim načinima korištenja nismo primijetili nikakva usporavanja niti dulja učitavanja. 32 GB SSD pohrane je pretijesno za išta više od operativnog sistema, koji se zbog SSD-a boota relativno brzo, za manje od 13 sekundi. Da ne zafali prostora za pohranu, zadužen je 2 TB HDD pogon koji pri zapisivanju i čitanju jedva proizvodi vibracije i zvuk. U većini slučajeva nismo ni mogli čuti ventilator, pa smo u par momenata imali dojam da se računalo pasivno hladi.
STRAŽNJI I/O Je pomalo skučen, no ničega ne nedostaje
Ugrađeni Radeon R7 a360 i nije neki drastičan napredak spram integrirane Intelove HD4600, no poslužiti će za neki laganiji gaming. Za ovako relativno moćno računalo s velikim ekranom, HP Pavilion All-in-One ima relativno nisku potrošnju, sa oko 100 W u loadu, a samo 40 W u idleu s maksimalnom razinom osvjetljenja ekrana. Windows 8.1 Pro predinstaliran na računalu je već pri prvom paljenju bio spreman za besplatan update na Windows 10.
Sa stražnje stane nalazimo 4 USB porta koji su pomalo nagurani, stoga će neki širi priključci zahtijevati ili maleni produžni kabel ili dodatni USB hub. Podno ekrana, ravno ispod HP-ovog logotipa, nalazimo i čitač SD kartica, 3,5 mm audio utor i dva nešto šire postavljena USB 2.0 priključka.
ZADEBLJANJE NA SREDINI Gdje se nalazi većina računalnih komponenti, zbog čega su rubovi veoma tanki
Iznenadio nas je i HDMI priključak sa stražnje strane, koji dozvoljava priključivanje još jednog monitora, no nažalost ne dozvoljava korištenje veoma dobrog zaslona kao zasebnog monitora. Pomalo nostalgičan nam je bio i optički pogon postavljen s desne strane računala. Jedina malčice razočaravajuća komponenta su bili priloženi bežični miš i žičana tipkovnica, koji bi više odgovarali nekom računalu srednje klase.