Fotkanje na dodir:  Dovoljno je dodirnuti ekran, a fotografija će se u tom dijelu izoštriti i okinuti. Rezultat: dobra oštrina i dobri svi gabariti

LG G3

538 ppi na mobitelu

Ekran preko gotovo cijelog kućišta i ogromna gustoća piksela karakteriziraju G3

LG je napravio odličan telefon kojim prkosi svim drugim proizvođačima. 2013. je godine LG G2 bio prvi javno predstavljeni model sa Snapdragonom 800, donio je veliku iskoristivost prednje površine s ekranom od 5,2 inča (75,9% površine), a novi G3 ide korak dalje - nekoliko milimetara duže i šire kućište sada na prednjoj strani donosi ekran od 5,5 inča, uz pokrivenost od 76,4%. Kao što smo naviknuti, LG donosi i vrlo realne boje na ekranu.

lg g3 122339

 

QHD ekran

Rubovi oko ekrana sada su još tanji, najtanji koje možete vidjeti na tržištu, a LG G3 je i prvi (poznati) telefon koji donosi rezoluciju ekrana od zaista brojnih 2560 x 1440 piksela, što je trenutno najviše što se nudi na tržištu. Na taj je način svaki inč površine pokriven s čak 538 piksela (ppi). Za usporedbu, Samsung Galaxy S5 ima 432 ppi, Sony Xperia Z2 424, a HTC One M8 441 ppi. Rezultat je slika izrazito velike gustoće i oštrine prilikom gledanja videa ili pak pregledavanja fotografija kada se zumiraju detalji. Naročito je zanimljivo surfati Internetom. Jasno, i prilikom igranja igara s odličnom grafikom. Ipak, u većini situacija razliku u odnosu na FullHD ekran nećete primijetiti. Sada su na redu ostali proizvođači, iako su oni svoje glavne modele nedavno već predstavili.

LG je iznenadio i s memorijskim specifikacijama. Dolazi u dvije verzije radne memorije - 2 GB (uz 16 GB interne) i 3 GB (uz 32 GB interne memorije). Ono što je najbolje, obje su verzije namijenjene hrvatskom tržištu.

lg g3 122521

Završna obrada poklopca baterije: Dojam je kao da se radi o brušenom metalu, iako se radi o dobro finiširanoj plastici


Noviteti u odnosi na G2

Nadalje, nasljednik modela G2 sada donosi i proširivu memoriju karticama do 128 GB. G3 ima poklopac stražnjeg dijela kućišta koji se može otvarati, a ispod se nalazi promjenjiva baterija kapaciteta od 3000 mAh. Da, kapacitet je isti kao i kod G2, iako je telefon većih gabarita, a rezultat je to odluke da se ugradi izmjenjiva baterija. Zbog toga je kapacitet manji jer izmjenjiva baterija zahtijeva više prostora. U praksi ćete dobiti oko jedan i pol dan korištenja, ukoliko koristite G3 za ono što je i namijenjen, a to je puno surfanja, fotkanja, komunikacije putem svih mogućih kanala te igranja.

Usporedili smo osjećaj izrade stražnjeg kućišta na HTC-u One mini 2, koji ima aluminijsko kućište, s osjećajem pod prstima na G3 i zaključili kako je osjećaj vrlo sličan. Telefon ima dobru ergonomiju, može se koristiti i s jednom rukom, iako spada u phablete prema proporcijama ekrana. Poput G2, i G3 ima sve hardverske tipke smještene na stražnjoj strani; tipke su sada još ljepše dizajnirane i odlično pristaju prstima prilikom korištenja.

Kako se procesor i ekran međusobno slažu? Iz vidljivoga u praksi, bez ikakvih problema. Pokrenuli smo 3DMark Benchmark test i dobili 16.291 bod (ali, uz veliku napomenu da se benchmark vrti samo na FullHD rezoluciji odnosno 1920 x 1080). Stoga ovaj rezultat nikako ne možemo smatrati relevantnim i točnim sve dok se ne pojavi benchmark koji može testirati ovako veliku gustoću piksela. Kao što se može očekivati od uređaja koji radi na zadnjoj verziji Androida 4.4.2 te ima 3 GB RAM-a sve je brzo, fluidno, bez zastajkivanja.

Stražnja kamera od 13 megapiksela dolazi s optičkom stabilizacijom, ali i s jednim novitetom, a to je laserski auto fokus s infracrvenom zrakom koji zaista brzo izoštrava pokretnu sliku - za 0,276 sekunde. Pomičete li mobitel prilikom fotkanja, uz optičku stabilizaciju slika se zaista brzo stabilizira. Želite li snimiti savršeni selfie, bez da dodirnete okidač na ekranu, dovoljno je ispred prednje 2-megapikselne kamere samo stisnuti šaku što će pokrenuti odbrojavanje od tri sekunde.

U odnosu na izravne konkurente, G3 nudi najveću dijagonalu ekrana, i gustoću piksela, u odnosu na neke konkurente nudi i više RAM-a, odličnu kameru i dobro finiširano kućište; isplatilo im se nešto kasnije predstaviti svoj flagship.

Više informacija

  • Model: LG G3
  • Ukupna ocjena: 4,7
  • Performanse: 5
  • Isplativost: 5
  • Cool faktor: 5
  • Proizvođač: LG
  • Operativni sustav: Android 4.4.2
  • Procesor: 2,5 GHz Krait 400, 4 jezgre, čipset Snapdragon 801
  • Memorija: 2 GB/3 GB RAM / 16 GB/32 GB (microSD max 128 GB)
  • Ekran: 5,5’’, 2560x1440 px, 538 ppi, kapacitivni, IPS LCD, 16,7 mil. boja
  • Fotoaparat: 13 megapiksela, 4K 2560p video, HDR, LED bljeskalica
  • Komunikacija: LTE, HSDPA, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, IrDA, NFC
  • Baterija: Li-Ion 3000 mAh
  • Dimenzije i masa: 146,3 x 74,6 x 8,9 mm / 149 g
  • Ostalo: Guest Mode, Knock Code, tapkanje za otključavanje ekrana, daljinski upravljač, QSlide
  • Plus: Pokrivenost kućišta ekranom, ekran, kamera, izrada kućišta, dodatni featuresi
  • Minus: Nema USB 3.0
  • Ustupitelj i cijena: LG Hrvatska, www.lg.com/hr, cijena: nije formirana (u trenutku pisanja)
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

// možda će vas zanimati



Pretraži Nabava.net portal za najbolju cijenu

Najbolje cijene za LG G3

Newsletter prijava


Kako izgleda naš posljednji newsletter pogledajte na ovom linku.

Skeniraj QR Code mobitelom i ponesi ovu stranicu sa sobom

LG G3 - VidiLAB - QR Code Friendly


Copyright © by: VIDI-TO d.o.o. Sva prava pridržana.