LG je napravio odličan telefon kojim prkosi svim drugim proizvođačima. 2013. je godine LG G2 bio prvi javno predstavljeni model sa Snapdragonom 800, donio je veliku iskoristivost prednje površine s ekranom od 5,2 inča (75,9% površine), a novi G3 ide korak dalje - nekoliko milimetara duže i šire kućište sada na prednjoj strani donosi ekran od 5,5 inča, uz pokrivenost od 76,4%. Kao što smo naviknuti, LG donosi i vrlo realne boje na ekranu.
QHD ekran
Rubovi oko ekrana sada su još tanji, najtanji koje možete vidjeti na tržištu, a LG G3 je i prvi (poznati) telefon koji donosi rezoluciju ekrana od zaista brojnih 2560 x 1440 piksela, što je trenutno najviše što se nudi na tržištu. Na taj je način svaki inč površine pokriven s čak 538 piksela (ppi). Za usporedbu, Samsung Galaxy S5 ima 432 ppi, Sony Xperia Z2 424, a HTC One M8 441 ppi. Rezultat je slika izrazito velike gustoće i oštrine prilikom gledanja videa ili pak pregledavanja fotografija kada se zumiraju detalji. Naročito je zanimljivo surfati Internetom. Jasno, i prilikom igranja igara s odličnom grafikom. Ipak, u većini situacija razliku u odnosu na FullHD ekran nećete primijetiti. Sada su na redu ostali proizvođači, iako su oni svoje glavne modele nedavno već predstavili.
LG je iznenadio i s memorijskim specifikacijama. Dolazi u dvije verzije radne memorije - 2 GB (uz 16 GB interne) i 3 GB (uz 32 GB interne memorije). Ono što je najbolje, obje su verzije namijenjene hrvatskom tržištu.
Završna obrada poklopca baterije: Dojam je kao da se radi o brušenom metalu, iako se radi o dobro finiširanoj plastici
Noviteti u odnosi na G2
Nadalje, nasljednik modela G2 sada donosi i proširivu memoriju karticama do 128 GB. G3 ima poklopac stražnjeg dijela kućišta koji se može otvarati, a ispod se nalazi promjenjiva baterija kapaciteta od 3000 mAh. Da, kapacitet je isti kao i kod G2, iako je telefon većih gabarita, a rezultat je to odluke da se ugradi izmjenjiva baterija. Zbog toga je kapacitet manji jer izmjenjiva baterija zahtijeva više prostora. U praksi ćete dobiti oko jedan i pol dan korištenja, ukoliko koristite G3 za ono što je i namijenjen, a to je puno surfanja, fotkanja, komunikacije putem svih mogućih kanala te igranja.
Usporedili smo osjećaj izrade stražnjeg kućišta na HTC-u One mini 2, koji ima aluminijsko kućište, s osjećajem pod prstima na G3 i zaključili kako je osjećaj vrlo sličan. Telefon ima dobru ergonomiju, može se koristiti i s jednom rukom, iako spada u phablete prema proporcijama ekrana. Poput G2, i G3 ima sve hardverske tipke smještene na stražnjoj strani; tipke su sada još ljepše dizajnirane i odlično pristaju prstima prilikom korištenja.
Kako se procesor i ekran međusobno slažu? Iz vidljivoga u praksi, bez ikakvih problema. Pokrenuli smo 3DMark Benchmark test i dobili 16.291 bod (ali, uz veliku napomenu da se benchmark vrti samo na FullHD rezoluciji odnosno 1920 x 1080). Stoga ovaj rezultat nikako ne možemo smatrati relevantnim i točnim sve dok se ne pojavi benchmark koji može testirati ovako veliku gustoću piksela. Kao što se može očekivati od uređaja koji radi na zadnjoj verziji Androida 4.4.2 te ima 3 GB RAM-a sve je brzo, fluidno, bez zastajkivanja.
Stražnja kamera od 13 megapiksela dolazi s optičkom stabilizacijom, ali i s jednim novitetom, a to je laserski auto fokus s infracrvenom zrakom koji zaista brzo izoštrava pokretnu sliku - za 0,276 sekunde. Pomičete li mobitel prilikom fotkanja, uz optičku stabilizaciju slika se zaista brzo stabilizira. Želite li snimiti savršeni selfie, bez da dodirnete okidač na ekranu, dovoljno je ispred prednje 2-megapikselne kamere samo stisnuti šaku što će pokrenuti odbrojavanje od tri sekunde.
U odnosu na izravne konkurente, G3 nudi najveću dijagonalu ekrana, i gustoću piksela, u odnosu na neke konkurente nudi i više RAM-a, odličnu kameru i dobro finiširano kućište; isplatilo im se nešto kasnije predstaviti svoj flagship.