Nokia 6.2 telefon je vizualno i gabaritima identičan modelu Nokia 7.2, a osim u cijeni razlikuju se u hardverskim specifikacijama i kvaliteti kamera.
Ono što se izdvaja u odnosu na konkurenciju na testu je vizualni idenitet. I dok svjedočimo trendovima poput presijavanja i neobičnih boja u gradijentima, HMD je ponovno izradio klasični telefon koji je vizualno privlačan i kvalitetno izrađen. S prednje i stražnje strane je staklo, zaštićeno Gorilla zaštitom, dok je rub koji ih drži metalan. Telefon pleše na rubu oštrih i zaobljenih linija, a ergonomiju koja je problematična zbog klizavosti stakla spašava rub telefona koji nudi solidan grip.
Tipke za uključivanje/gašenje i volumen zvuka su sa desne strane, dok je na lijevom rubu tipka za Google pomoćnika. Na donjoj strani nalazi se USB utor za punjenje i zvučnici, dok je 3,5 mm utor za slušalice na gornjoj strani telefona. Rubovi nisu osobito debeli oko ekrana, ali nisu ni blizu tanki kako to zahtijeva trenutna moda. Na vrhu ekrana u obliku kapljice je smještena selfie kamera. Na stražnjoj strani nalazi se u ispupčenom krugu sustav tri kamere, dok je ispod njega klasičarski čitač otiska prsta.
Nokia ima 6,3 inčni ekran rezolucije 1080 x 2280 piksela s podrškom za HDR10. Dosta je visoke svjetline s dobrim kontrastom i prikazom bojja.
Ono čime se Nokia diči u zadnje vrijeme je Andorid One program, što znači da telefon dolazi s nativnim operativnim sustavom i da ga očekuju pravovremene nadogradnje. Zbog toga se sustav čini lagan i responzivan te bez bloatwarea.
Ono što telefonu ne ide u prilog su hardverske specifikacije. Nokia 6.2 dolazi sa Qualcomm Snapdragon 636 čipsetom koji je u trenutačnoj konstelaciji snaga ovog cjenovnog ranga malo preslab. Osim najslabijeg Exynosa i Mediateka, Nokijin procesor je polučio najskromnije rezultate. Bez obzira na sintetičke benchmarke, u realnoj uporabi nismo primjetili probleme, jer je Snapdragon iz niže srednje klase i dalje vrlo solidan procesor. Na testiranje smo dobili model sa 4 GB radne memorije i 64 GB internog prostora za pohranu.
Sustav kamera sastoji se od glavne kamere sa 16 megapiskela, ultraširoke kamere od 8 MP i senzora dubine od 5 MP. Performanse kamere u dobrim svjetlosnim uvjetima su u vrhu ovog segmenta, s odličnim kontrastom, bojama i bez puno šuma. Jako se dobro odrađuje i bokeh snimanje, no problemi nastaju kod noćnih snimaka koje su dosta lošije i s puno šuma. Selfie kamera ima 8 megapiskaela, što je značajan pad u odnosu na 20 MP kod Nokie 7.2, a rezultati fotografiranja su vrlo prosječni.
Čitač otiska prsta je smješten na uobičajenu poziciju od prije koje godine, precizan je i učinkovit, no ne i među najbržima na testu. Zvuk kojeg isporučuje telefon je dovoljno glasan, a za slušanje glazbe ili multimedije s telefona, preporučamo neke kvalitetne slušalice. Uređaj ne dolazi s brzim punjenjem, a baterija mu je 3500 mAh. Ne budete li ipak malo pazili, moglo bi vam se dogoditi da pred kraj dana ostanete bez struje.
Ukupno, Nokia 6.2 ima na svojoj strani fenomenalnu izradu, dobar ekran i čisti nativni Google Android. Za ovu cijenu, bolje bi odgovarale specifikacije Nokie 7.2. Kamera je oduševila u dnevnim uvjetima i nismo bili presretni s noćnim slikama, budući da su imale prejako izražen šum.