Od stvari koje nismo navikli vidjeti u uređajima ispod tisuću kuna Noa je ponudila čitač otiska prsta, koji je vrlo responzivan i smješten na uobičajeno mjesto na stražnjoj strani uređaja. Noa je ponudila i otključavanje telefona prepoznavanjem lica, a taj feature radi malo sporije. Fresh 4G ima i 18:9 duguljasti omjer stranica s ne predebelim rubom oko ekrana. Tu su i neki standardni aduti poput Dual SIM i LTE podrške, ali i WLAN ac modema za brže Wi-Fi mreže.
Kamere
Noa je ponudila uređaj s dvije stražnje kamere koje će moći zabilježiti bokeh efekt. Rezultat 13 i 2 megapikselne kamere nije spektakularan u tom modu, ali mogućnost postoji. Ukupan dojam kamere je solidan: ni stražnje ni prednja kamera nisu oduševile, ali nisu ni u potpunosti razočarale. Otprilike su na razini kakvu možete očekivati od ovog izuzetno povoljnog uređaja.
Izuzetno dobar zaslon
IPS ekran dijagonale 5,5 inča još je jedna od pozitivnih priča Noa mobitela jer se radi o dovoljno svijetlom uređaju koji dobro reproducira boje te ima dobru vidljivost i iz oštrijih kutova gledanja. Nakon nabrajanja dobrih i trendovskih strana, treba reći da je ukupan dizajn malo zastario. Uređaj je debeljuškast i ima plastično kućište s perforiranim poklopcem koji neće pokupiti puno bodova na natjecanju iz ljepote. U paketu dolazi gumena zaštitna maskica, što u ovom slučaju dvostruko pohvaljujemo. Telefon dolazi s nativnim Androidom 8.1. S obzirom na slabiji četverojezgreni Mediatek čipset i samo 2 GB radne memorije, sustav radi iznenađujuće dobro. Noa Fresh 4G dolazi i sa 16 GB prostora, od kojih je u startu oko 8 GB zauzeto. Preporučujemo uzeti microSD karticu definitivno.
Baterija ima 3000 mAh, no nije ponudila jednaku autonomiju kao neki drugi modeli s istom snagom baterije. Ukupno se radi o uređaju koji nudi doista puno za svoju cijenu, ali treba imati na umu da je u nekim komponentama u skladu s cjenovnom kategorijom u kojoj se nalazi.
Test fotografija pogledajte na poveznici.