Pa krenimo od izgleda: s prednje strane nalazi se ogromni 6’’ IPS ekran vrlo dobrih performansi, a mana mu je niska rezolucija od 1440 x 720 piksela. No, čak smo i zagovornici niže HD rezolucije kada se radi o uređajima s čipsetima iz srednjeg i nižeg ranga. Prikaz boja, responzivnost i kontrast su na visokoj razini i kod HTC-a odmah imate dojam da se radi o uređaju klase više nego što je zbog feedbacka tipkanja po ekranu. Prednja staklena strana nadovezuje se na aluminijski okvir, dok je straga presijavajuća ljubičasta plastika, pa telefon ukupno daje dojam kvalitete i zanimljivog dizajna. Uređaj dolazi s Androidom 8.0 i HTC nadogradnjom Sense. Sustav radi bez zastajkivanja i animacije su najčešće s glatkim prijelazima.
Hardveraj
Pokreće ga Qualcommov Snapdragon 450 čipset, koji ima pristojne rezultate testiranja, a u realnoj uporabi u paru s 3 GB radne memorije odradit će bez problema većinu zadataka, čak i srednje do zahtjevne igre. Naš je testni model došao s 32 GB radne memorije, što je početna postaja na koju bismo osobno pristali pri kupnji novog telefona. Uređaj sa stražnje strane ima dvije kamere: već viđenu kombinaciju 13 i 2 megapikselnih senzora, pri čemu je ova slabija kamera tu radi ostvarivanja bokeh efekta. Performanse stražnje kamere su solidne, bokeh radi dobro, dok nas selfie kamera nije pretjerano oduševila.
Cijeli dan autonomije
Baterija od skoro 3000 mAh je odradila fenomenalan posao na našem benchmarku i u korištenju će vam pružiti sigurno cijeli dan autonomije, a ako ste manje zahtjevan korisnik, i više od toga. Sa stražnje strane, ispod kamere, nalazi se čitač otiska prsta koji radi prilično precizno: očitava, ali nije među najbržima na tržištu.
Test fotografija pogledajte na poveznici.