ZTE je na hrvatsko tržište ušao s cijelim rasponom uređaja, od najjeftinijih do premium modela. Blade A910 cijenom se smjestio u srednjoj nižoj klasi, dok iz onih viših segmenata posuđuje neke karakteristike. Izgledom i softverski podsjeća na iPhone 6 plus. Na pozadini su poznate dvije crte, naprijed vizualno još i više, a stereo zvučnici su smješteni na donjoj strani mobitela. ZTE overlay preko Androida 6.0 nema izbornik s aplikacijama, već su sve na glavnim ekranim, a čak je i dizajn ikonica onako Appleovski. No, sve to kod ZTE-a nije novitet.
ILI-ILI: Blade A910 može imati dvije SIM kartice ili kombinaciju SIM kartice i dodane micro SD kartice do 64 GB
Dizajnom, bez obzira na uzore, Blade A910 izgleda lijepo. Kućište je kompaktno i napravljeno u unibody stilu, pa je osim ekrana i stakla s prednje strane ostatak napravljen od aluminija. Stražnja strana koja se ne otvara, a ispod koje se nalazi baterija, izrađena je od brušenog aluminija. Osim kamere kojoj ćemo se nešto kasnije vratiti, iza se nalazi čitač otiska prsta koji se već dobrano udomaćio i u ovoj srednjoj klasi.
Posuđeno s nebesa
Osim metalnog kućišta, iz više kategorije posuđena je kvalitetna podrška za 4G i kvalitetan AMOLED ekran, ali tu je i kvaka u vidu samo HD rezolucije na 5,5 inčnom ekranu. Na stranu to što se radi o nižoj rezoluciji za sadašnje smartphone standarde, ekran vrlo dobro prikazuje boje, kontrast i kutove gledanja i dolazi sa svim prednostima AMOLED tehnologije.
DEJA VU: Metalni aluminijski stražnji poklopac s dvije stilske crte i stereo zvučnici na donjoj stranici
Hardverski se radi o skromnoj konfiguraciji s MTK čipsetom na kojemu se nalaze četiri procesorske jezgre s radnim taktom od 1,3 GHz. Svoje zadatke odrađuje bez zastajkivanja uz pomoć 2 GB radne memorije i 16 GB internog prostora za pohranu. Sve u svemu, korektno, ali ništa za isticanje.
Softverski, Blade A910 fura se na Android 6.0 pogon, a ZTE je dodao zgodne geste za otključavanje ekrana koje vode u pojedine aplikacije ili mogućnost javljanja, stišavanja zvuka i slično pokretom mobitela. Senzor otiska prsta osim otključavanja, može i pokrenuti određenu povezanu aplikaciju.
Baterija od 2540 mAh za ovako veliki telefon i nije pretjeranog kapaciteta, ali je dostatna za cjelodnevno napredno korištenje. Tu mu vjerojatno na ruku ide i manja rezolucija ekrana.
Na mobitelu dolazi predinstalirana swiftkey tipkovnica s gomilom opcija i stvarno odlično radi. I dalje živcira bug u aplikaciji za pozive iz koje se ne može pretraživati kontakte, već se mora, unatoč istom sučelju, ući baš u aplikaciju kontakti, a s tim smo se već susretali na nekoliko Android 6.0 uređaja.
Kamero prevrtljiva
Minus sedam, ledena korica se uhvatila na snijeg na livadi, a jutarnje zubato sunce je dovoljno grijalo ruke da napravimo fotosešn trčanja psa po prirodi. U tim idealnim svjetlosnim uvjetima, fotografije su oštre, predivnih boja i kvalitetne. Takva situacija nije u drugim scenarijima, a pogotovo u lošijim svjetlosnim uvjetima kada je primjetan šum. Kamera od 13 megapiksela ukupno je solidna i uklapa se u cjenovni rang. 8 MP prednja kamera odradit će svoj zadatak video poziva i pivskih selfie trollanja.