Coolpad je kineski proizvođač mobitela koji odnedavno ima vlastite telefone, jedan su od najvećih proizvođača pametnih telefona (u Kini imaju tržišni udio oko 10%), do sada su proizvodili samo smartphoneove za mnoge mobilne operatere u svijetu, a u Kini su tržištu ponudili prvi LTE telefon. Ovisno o dijelu svijeta (Europa, Amerika, Kina) predstavljaju se u potpunosti različiti modeli telefona koji nemaju niti iste nazive niti iste karakteristike. Za europsko tržište za modele telefona biraju popularne nazive gradova iz našeg dijela Europe (Modena, Porto, Torino).
Ima i senzor otiska prsta
U simpatičnom kućištu u bijeloj i šampanj-zlatnoj boji Coolpad je u modelu Torino S smjestio zanimljiv hardver koji pogoni Android 5.1, ali i popratne hardverske komponente kao što su infracrveni upravljač koji omogućuje daljinsko upravljanje mnogim brandovima televizora i klima uređaja bez da uzimamo u ruke druge daljinske upravljače te fingerprint sensor smješten na stražnjoj strani ispod kamere od 8-megapiksela. Čitač otiska prsta će u nekoliko sekundi snimiti naš otisak prsta, a zgodno je što se može spremiti do pet otisaka prstiju (ne samo naših nego recimo i od djece). Kako god da se prst postavi na senzor, nakon 0,5 sekunde ekran se otključava, bez potrebe da se prethodno stišće neka tipka te radi u području od 360 stupnjeva, čak i kad je prst mokar. Istaknimo veliki feature senzora, a to je mogućnost pokretanja aplikacija pridruženih pojedinim otiscima prsta: uz otključavanje telefona može se direktno nazvati određenu osobu, pokrenuti brzo (selfie) fotkanje u 0,2 sekunde, snimiti razgovor, obaviti sigurno plaćanje autorizacijom putem prsta ili pak pokrenuti neku od aplikacija na telefonu.
Dobra kamera: Iako ima “samo” 8 megapiksela, snima kvalitetne fotke i ima opcije ručnih postavki fokusa, ISO-a...
Kućište i 4,7-inčni IPS HD ekran (312 ppi) su izvedeni u popularnom 2.5D izgledu tako da se spoj između stakla i plastike uopće ne primjećuje niti vizualno niti pod prstima. Ergonomija uređaja debljine 7,9 milimetara je odlična, podsjeća nas na iPhone 6 i HTC One A9 koji su također izvedeni na takav način, a dostupne su dvije boje - bijela te boja šampanjca. Slim dizajn skriva 2 GB RAM memorije što je dobar zalog za budućnost te za fluidan rad s aplikacijama koje traže puno memorije.
Kamera s ručnim postavkama
Stražnja 8-megapikselna kamera radi zaista dobre fotografije, brza je, slike su dovoljno zasićene, a pro(fesionalni) način rada omogućuje ručne postavke otvora blende, fokusa, ISO osjetljivosti itd. kakve smo do sada viđali na 3-4 puta skupljim telefonima. Ovo je idealno za foto entuzijaste koji znaju kako podesiti mnoge postavke i dobiti kvalitetniju fotografiju, naročito u uvjetima slabijeg svjetla. Prednja kamera s 5 megapiksela zadovoljava sve današnje prohtjev.
Debljina: Samo 7,9 milimetara debljine i općenito manji gabariti zadovoljit će one kojima su moderni flagshipovi preveliki
Cijena u slobodnoj prodaji za oko 199 eura uključuje 16 GB interne memorije proširive microSD karticama, Snapdragon 410 čipset s četiri jezgre na taktu 1,2 GHz a baterija je kapaciteta 1800 mAh, što bi moglo biti usko grlo za korisnike koji tijekom dana telefon koriste i do nekoliko sati s uključenim ekranom. Za korisnike koji nisu ovisni o stalnom tapkanju po telefonu, ovo bi mogao biti pravi bingo s obzirom na dizajn, karakteristike i cijenu u slobodnoj prodaji.
Maloprodajna cijena:
1.500,00 kn