Ovaj će laptop, u mnoštvu, istaknuti metalno kućište od legure magnezija koje je lagano i čvrsto a i našlo se u ulozi hlađenja kako bi laptop postizao što bolje performanse hlađenja. U kućište je smješten snažan Intel i9-10880H procesor koji će postići vrtoglavih 3267 bodova u Cinebench R20 benchmarku.
Takva snaga u prijenosniku može izazvati divljenje ukoliko ga usporediti s nekim desktop prethodnicima poput recimo Intel i7-5930K koji je postigao 2655 bodova u tom benchmarku. Znamo, nije pošteno uspoređivati laptope i desktop procesore, no legitimno je zapitati se – dali nam desktop računala više ne trebaju. Pogledate li trenutnu generaciju desktop procesora Intel i7-9700, oni ostvaruju oko 2768 bodova u Cinebech testovima. Kako bi potkrijepili činjenicu da je CPU koji imamo u ovom prijenosniku jači provjerili smo i 3D Mark rezultate koji su za desktop i7-9700 iznosili 8070 bodova za CPU dok je naš prijenosnik ostvario 8137 bodova. Dakle možemo reći kako je ovaj prijenosnik nadmašio naša očekivanja.
Ugrađenih 16 GB RAM-a bit će dostatno za većinu zadatak koje mu možete zadati, a kako se radi o prvim verzijama laptopa Envy 15 serije zasigurno ćemo vidjeti i primjerke s više memorije za one najzahtjevnije korisnike koji će takav laptop koristiti umjesto stare rendering farme koja im osim za renderiranje služi i za grijanje dnevnog boravka u hladnijim zimskim danima.
Grafička kartica Nvidia RTX 2060 with Max-Q Design taman potvrđuje tvrdnju kako se radi o svestranom stroju na kojem je moguće zaigrati najnovije AAA naslove jer će Doom u High Quality na Full HD rezoluciji postizati više od 60 frameova u sekundi, dok je Final Fantasy XV benchmark postigao 7824 bodova u standardnoj kvaliteti na Full HD rezoluciji unutar prozora.
Dakle iako je OLED ekran dijagonale 15,6 inča i visoke 4K rezolucije, igre bi bilo dobro zaigrati u Full HD rezoluciji. Taj 4K ekran je prvo što će vam upasti u oko kada uključite laptop, jer OLED prikazuje crnu boju kao potpunu crnu, a taj efekt će pridonijeti trajanju baterije ako Windowse i aplikacije postavite u Dark colour mod tj. koristite ih sa sve popularnijom tamnom temom. Ekran je još k tome i touch u 10 točaka. Zbog OLED prikaza boja, ekranom će biti oduševljeni svi koji imaju doticaja s multimedijom. Bilo da se radi o vlogerima koji kreiraju mnoštvo video i inih multimedijalnih sadržaja ili se bavite samo manjim djelom multimedije poput npr. fotografijom. Ipak, ako pomno promatrate ekran vidjet ćete kako su na ekranu prisutne sitne točkice od touch senzora. Nekome bi prisustvo te touch mreže moglo zasmetati dok će je drugi ignorirati i uživati i performansama desete generacije Intel i9 procesora koji postiže maksimalni clock od 4,90 GHz.
Pri najvećim opterećenjima procesora i grafičke kartice, mora se priznati, ventilatori su mu glasni. Tome uvelike pridonosi ugrađena grafička kartica Nvidia RTX 2060 with Max-Q Design. Max-Q Design oznaka je grafičkih kartica tankog dizajna namijenjenog laptopima s ciljem postizanja ljepšeg i tanjeg dizajna gejmerskih laptopa. Upravo zbog te RTX 2060 grafičke kartice otvori za hlađenje moraju biti veliki i ventilatori glasniji no što bi bili kada grafička kartica ne bi bila prisutna. Takvu žrtvu moraju proći svi laptopi koji žele pokretati AAA naslove igara, a opet i tu buku ventilatora mogli bismo usporediti s desktop strojem jer niti oni nisu baš bešumni kada se radi o buci ventilatora.
S gornje strane tipkovnice, na sredini, iznad F10 tipke postigao je maksimalnu temperaturu od 40°C dok je s donje strane na sličnoj poziciji pokazao 42°C. No kako nije namijenjen držanju u krilu zbog otvora za ventilaciju grafičke kartice koji se proteže kroz cijelu dužinu donje strane, to grijanje s donje strane mu ne bi zamjerili. Bitnije je kako je donji dio tipkovnice oko touchpada hladan te je moguće duže odmaranje ruku na tim površinama dok pišemo po tipkovnici ili dok ju koristimo za igranje.
Naš, već standardni, test baterije kojim puštamo Bugs Bunny video u loopu putem VLC playera dok je osvjetljenje i glasnoća postavljena na 50%, izdržao je točno šest i pol sati što i nije maleni rezultat za laptop koji je pokosio zadnju generaciju Desktop procesora u ranije spominjanim benchmarkima.
Laptop je opremljen i Wi-Fi karticom koja podržava najnoviji bežični standard. Ta bežična povezanost šeste generacije Wi-Fi AX201 puno će doprinijeti njegovim mrežnim mogućnostima za one koji imaju mogućnost spajati se na brze 800.11ax mreže i to uz 2x2 stream pri širini kanala od 160 MHz. Naravno kartica je kompatibilna i sa starijim Wi-Fi standardima te će te ju moći koristiti i s ostalim Wi-Fi mrežama. Tu se našao i Bluetooth 5.1 koji će poslužiti povezivanju bežičnih slušalica, pametnih satova ili nekih drugih gadgeta.
Na primjerku koji smo dobili na testiranje NVMe diskovi konfigurirani su u RAID 0 polje kako bi zadivili performansama, no to nam govori kako je moguće da se pojave modeli s recimo dva terabajta diska koji će zasigurno trebati onima koji će ovako snažan stroj koristiti ili za igranje ili za video montažu.
Još su nam ostali za spomenutu nezaobilazni Thunderbolt portovi kojih je čak tri komada. Dva od toga su USB-C tipa dok je jedan USB-A. Osim toga tu su i HDMI izlaz te čitač mikro SD kartica te kombo audio 3,5 mm priključak i još jedan USB-A 3.1.
Zvučnici su Bang & Olufsen te su smješteni pored tipkovnice sa strane. No prednost njihovog dizajna je što zvuk prolazi i s donje strane laptopa te držite li laptop na drvenom stolu dobijete efekt drvene kutije koja toliko fali laptopima. Nedostatak malenih zvučnika uvijek je ne tako bogat zvuk, no ovaj je zasigurno bolji od prosjeka laptopa, a za potpuniji ugođaj boju zvuka možete prilagoditi Bang & Olufsen Audio Control aplikacijom koja ima nekoliko predefiniranih postavki equalizera. Nisu li vam dovoljni predefinirani profili, dodatne profile možete sami kreirati.