Međutim, ovaj puta je dodana osvijetljena tipkovnica s bijelim LED-icama, što djeluje veoma dobro, no tipkovnica je više osrednja za pisanje. Raspored tipaka je dobar, no njihova tvrdoća i hod nisu zadovoljavajući. Izvijanje kućišta pri tipkanju s prošlih modela je donekle ispravljeno, pa je dojam mnogo bolji.
Ispod ekrana nalazimo Harman branding, koji nam upućuje da bi se oko zvuka moglo raditi o nečem posebnom. Međutim, radi se o onome što je do sada nedostajalo, veoma dobrom zvuku. Ekran je prosječan, s relativno dobrim bojama i kontrastom, no nešto slabijim osvjetljenjem. Performanse su manje-više očekivane od i5-7200u, no po temperaturi možemo primijetiti da su metalna kućišta dobri provodnici topline, zbog čega je Swift 3 mnogo hladniji u radu. Uz integriranu grafiku nalazimo i GeForce GT940MX, nešto jaču izvedenicu GT940M.
ATAVIZAM: VGA port će u današnje doba teško pronaći neku korist van poslovnog svijeta
Time je ona ipak nešto adekvatnija za 1080p gaming, no ipak, nedostatak slova X na pravilnoj poziciji koja slijedi GT upućuje nam da i nije u svim slučajevima tako. S autonomijom smo pak zadovoljni, te ona spram prethodnika sa Skylake arhitekturom nudi osjetniji vremenski skok. Iako na svim uređajima nalazimo barem jedan USB-C port, Ideapad 510 je još uvijek osuđena na USB-A portove, a uz njih je zalutao i vremešni VGA port koji će možda poslužiti nekome s par godina starim projektorom. Najveću zamjerku bismo uputili prostoru za pohranu koji se bazira na klasičnom 1 TB HDD-u.