Acerov Predator poveo se za drugim brandovima (Asus i MSI) koji su u svoje flagship gamerske laptope ubacili desktop varijante Nvidijine GTX 980 grafike. Kućište potrebno za smještanje ovakve mrcine od grafike ne može biti tanko niti ovakav prijenosnik može biti lagan.
Kill that monster: Odličan ekran i nabrijani hardver za super gaming
Čudo (i) viš(t)e
Samo blagi osvrt na popis specifikacija i jasno je da je ovo u samom vrhu ultimativnih gaming konfiguracija za prijenosna računala, a i u desktop segmentu bi kotirao jako dobro. Glavna zvijezda priče je Nvidijina desktop grafika GTX 980 čije su performanse daleko u prašini ostavile ostatak prijenosnika testiranih u ovom broju. Ali to naravno dolazi uz paprenu cijenu pa će Predator dolaziti na naše tržište s početnom cijenom od 20 tisuća kuna i u toj cijeni nećete dobiti ovih 32 GB radne memorije kao u našem testnom primjerku. Uz desktop Nvidiju, srce ovog game giganta čini četverojezgreni Core i7 6820HK, čak 32 GB radne memorije i kombinacija SSD-a i HDD za pohranu. Rezultat je impresivan, od brutalne responzivnosti sustava do besprijekornog rada u aplikacijama i naravno igrama koje ćete sve igrati na high settingsima i s uključenim svim postavkama. Ekran je na testnom Predatoru stigao s full HD rezolucijom, a bit će i modela s UHD zaslonima.
Igrača tipkovnica: Makro tipke sa strane i posebno označene WASD tipke na pozadinski osvijetljenoj tipkovnici
Samo A liga
Izrada 17-inčnog gaming gorostasa je kvalitetna, površina mu je u potpunosti gumirana, što je naravno najbitnije s unutarnje strane koja je na više načina prilagođena igraćoj populaciji. Tipkovnica je pozadinski osvijetljena, posebnom su bojom izdvojene WASD tipke, a tipke za smjer su malo izvučene dolje i punog su formata. Sa strane je još jedan red za makro tipke kojima se može dodatno unaprijediti igraće iskustvo.
Subwoofer: Glasni zvučnici i odlična kvaliteta zvuka za prijenosno računalo čemu pripomaže i niskotonac na donjoj strani
Touchpad je klasičarski s posebno odvojenom desnom i lijevom tipkom. Nije pretjerano velik, ali ima tipku za isključivanje kako ne bi zasmetao u game sessionu jer ionako ćete za ozbiljan gaming trebati neki kvalitetan miš. Za zvuk se brine Dolby i Predator je doista brutalno glasan, čime je zadovoljen jedan segment za zvuk, ali i ono bitnije - reprezentacija niskih i srednjih i visokih tonova je vrlo dobra. To se može zahvaliti velikom kućištu koje je moglo smjestiti veće zvučničke kutije. Ekran je IPS, vrlo je kvalitetan, s odličnom svjetlinom i prikazom boja te kutovima gledanja.
Velikan
I inače su gamerski laptopi ogromni, a Predator je s 4,5 kilograma doista masivan. Unatoč brutalnim komponentama nismo primijetili zagrijavanje. Acer je primijenio posebno hlađenje koje vuče zrak s prednje strane prijenosnika, pomoću tri coolera ga potom tjera kroz zadebljanu zadnju stranu.
Hlađenje: Očekivano debelji zadnji kraj, kroz koji izlazi topli zrak
Ukupno, Predator 17X je strašan gamerski stroj, ali njegova cijena je jako visoka. Ovaj će laptop bez problema poslužiti kao radna stanica, zamjena za desktop, gamerski stroj i zapravo sve što ne zahtijeva previše prenošenja. Sa skoro 3 sata autonomije na našem custom testu zapravo ima dosta dobre rezultate u tom segmentu, ali oni će bilo kakvim ozbiljnijim gamingom brzo pasti na puno kraći period. Ako vam novac nije problem i trebate premium prijenosno računalo za igranje uz ultimativne performanse, Predator X je legitimni kandidat za to mjesto.
Maloprodajna cijena s PDV-om:
Od 20.000,00 kn