Ako tražite “gamersko” kućište, nova Antecova ponuda svakako bi vas trebala zainteresirati. Već neko vrijeme tržište traži da se proizvođači skrenu pažnju sa same estetike na performanse, a Antec je spreman s novim DF600 Flux kućištom koje već pri prvom pogledu daje dojam solidne mogućnosti hlađenja, no krenimo redom.
Prednja strana ima plastičnu masku te je dobar dio napravljen od prozirnog pleksiglasa. Kao što znate, pleksiglas je ekstremno osjetljiv na krpe, čak i mikrofibru, te stoga savjetujemo da pod svaku cijenu izbjegavate packe. Proziran dio dovoljno je izbačen naprijed i kućište ima velik prostor za usis zraka sprijeda pa prednji ventilatori nisu time limitirani. Naglasimo da kupnjom ovog kućišta dobivate već postavljena tri 120 mm ARGB ventilatora te da ovo kućište sprijeda podržava i tri 140 mm ventilatora.
Dodatni ventilator: dobivate u paketu, a ima obrnuti smjer vrtnje kako bi “ljepša strana” bila vidljiva kroz staklo
Jednako je stanje i s radijatorima, a podržani su radijatori debljine od 30 do 55 mm ili manje. Razlog tome je što su ventilatori originalno instalirani sa ”vanjske” strane kućišta, pa iznutra imate više mjesta za radijator. Imajte na umu da su ovako ventilatori ispred samog filtra za prašinu te, iako izgledaju atraktivno na početku, s vremenom će se i na njima nakupiti prašina. Ako ih vam se ne da čistiti, savjetujemo da ih prebacite na unutarnju stranu kućišta, iza filtra zraka.
Dodatni potencijal: Čak i sa super dugačkom grafičkom karticom, ostaje dovoljno mjesta da se stisne i rezervoar custom vodenog hlađenja
Ovi ventilatori, kao i ostali koje dobivate s kućištem, pokreću se pomoću hub-a sa stražnje strane iza matične ploče koji može pokrenuti do šest ARGB ventilatora koje onda kontrolirate gumbom na kućištu ili preko matične ploče. Kada smo već kod priče ventilatora, spomenimo ostatak “performansi” ovoga kućišta. Naime, dobivate jedan 120 mm ventilator straga za izbacivanje toploga zraka, kao i jedan 120 mm ventilator obrnutog toka zraka koji je namijenjen da se stavi ispod grafičke kartice, na perforirani pokrov za napajanje. Ovaj ventilator vuče svjež zrak iz donjeg dijela kućišta te ga gura u grafičku karticu kako bi poboljšao njeno hlađenje. Posebne prednosti imat će, naravno, oni koji svoje računalo guraju do maksimuma, a žele optimalnu radnu temperaturu. No, dno samog kućišta nije perforirano, osim na dijelu gdje ga prekriva napajanje. Umjesto tog pristupa, desna stranica kućišta po cijeloj dužini donjeg dijela je perforirana s pravim filtrom prašine te se odavde vuče zrak za ventilator na dnu kućišta.
Kontroler podržava šest ARGB ventilatora s kontrolom preko gumba ili matične ploče
Upravo svi ovi detalji kućištu daju vrhunske termalne performanse bez dodatnih troškova, a Antec se istovremeno pobrinuo i da sve zajedno atraktivno izgleda, s kaljenim staklom s lijeve strane kućišta koje pokazuje kompletnu unutrašnjost. Kao opcija ostaje vam još krov kućišta. On podržava do tri 120 mm ventilatora ili dva 140 mm ventilatora te naravno radijatore za iste. S obzirom na build kojim smo punili kućišta, na krov smo stavili 240 mm AiO te su temperature uistinu bile vrhunske. Performanse i dugovječnost samih ventilatora ostaje pitanje, s obzirom na to da ih još ne nude pojedinačno na stranicama. Dakle, krov, prednja strana i dno kućišta (napajanje i stranica) imaju filtre prašine na magnete te ih je lagano čistiti. Izuzmimo samo prednji filter jer čišćenje ovisi o vašem setupu ventilatora i hladnjaka. Napomenimo i da imate prostora za do sedam diskova, od kojih tri mogu biti 3,5”
USPOREDNI TEST: KOJE GAMING KUĆIŠTE ODABRATI?
ODIJELO ČINI RAČUNALO
|