Već svojim gabaritima, zbog dual-tower konstrukcije, naslućuje na performanse koje možemo očekivati od njih, pogotovo u push-pull kombinaciji dvaju ventilatora uz koje dolazi. Hladnjak je nešto većih, točnije dubljih gabarita od Themisa. Razlog tome su “ugurane” još dvije toplovodne cijevi koje podižu performanse na višu razinu, a to se pogotovo vidi pri overclockingu i većim voltažama. Ukupno pet pocinčanih toplovodnih cijevi kreću se kroz također pocinčanu bazu hladnjaka, s jedne strane tower hladnjaka na drugu, u obliku slova U.
Instalacija i elementi potrebni za nju su isti kao i za Themis, a zbog većih dimenzija prva dva RAM slota do socekta morati će biti prazna ako imate memoriju s povećim heatspreaderima, no s našim HyperX Beast RAM-om nismo imali nikakvih problema. Push-pull kombinacija dodatno pospješuje performanse na račun tišeg rada, odnosno većih, a sporijih 140 mm ventova čija je glavna prednost veliki protok zraka. Na testiranju su idle temperature bile nešto više (30-32 °C), no load temperature stock Intelovog i7 4770K uglavnom su se kretale oko 55 °C.
Ukupno pet 8 mm heatpipeova: Prolaze kroz pocinčane CPU baze na putu od jednog do drugog towera
Nemesis je cijenom dosta skuplji od Themisa, no osigurava nešto veći overclocking potencijal i generalno hladnije okruženje unutar kućišta. Raijintek je pokazao da može stajati uz bok i najpoznatijim proizvođačima zračnih hlađenja, a čeka ih svijetla budućnost ako tim tempom i nastave. Koliko vidimo, osim zračnih hlađenja za procesora, biti će i hladnjaka za GPU-ove, kućišta, pa čak i napajanja.