Grafička kartica MX150 namjenjena je mid range laptopima i ultraboocima te efektivno zamjenjuje dosadašnju 940MX. Problem koji se već više puta našao u javnosti i kod AMDa je taj što proizvošači volje i slabije čipove prodati pod istim nazivom. Ako čitate fini print sigurno će negdje biti spomenuto, no gledajući samo u ime proizvoda na online dućanu, niada ne bi mogli znati što kupujete.
Tako sada postoje dvije vrste MX150 grafičkih kartica od Nvidije pod istim imenom: jedna radi maksimalnom snagom od 25W, ima GPU clock od 1469 MHz s boost brzinom do 1532 Mhz. RAM memorija kuca brzinom od 1502 MHz. To je verzija koju Nvidija reklamira i koju svi očekuju u laptopu kada ga kupe s MX150 grafičkom karticom.
Druga verzija ima snagu od 10W, GPU clock od 937 MHz s boost brzinom od svega 1038 MHz. RAM memorija je također usporena na 1253 MHz. Ovu verziju možete pokupiti ako niste pažljivi u svojoj kupnji. Performanse su naravno slabije te se kreću od 20% pa sve do 41% u 3DMark 11 benchmarku između Acer Swift 3 SF315 laptopa s bržom verzijom i Lenovo IdeaPad 320S modela koji ima jedan od najsporijih primjeraka.
Razumljivo je da neki proizvođači za svoje uređaje žele slabiju grafičku karticu koja i dalje ima impresivno ime dok zadovoljava energetske limite, no takve stvari trebale bi biti jasno istaknute u marketinškim sadržajima, a ne biti otkrivene kao iznenađenje za vrijeme testiranja.
Za sada je jedini siguran način za izbjegavanjem slabije varijante izbjegavanje 13 inčnih laptopa.