Micro:BIT u botanici - 3.0 out of 5 based on 5 votes
Micro:BIT u botanici

Micro:BIT u botanici

Kako iskorisititi pinove
Jedna od najboljih značajki micro:bit računala su pinovi koji omogućuju spajanje vanjskih komponenti i senzora uz čiju pomoć ćete raditi svoje projekte. Mi smo za ovu priliku odabrali projekte izrade mini light-showa i kontrole vlage u tegli s cvijećem.

U današnjem projektu ćemo pokazati kako koristiti ulazno-izlazne pinove s micro:bita i što sve možemo s njima. Ovo je vrlo koristan dio jer nam 20 pinova nudi širok spektar mogućnosti za daljnje projekte jer povezuje vanjske uređaje s mozgom operacije, tj. s micro:bitom. Za početak ćemo raditi s vanjskim uređajima kao što su LEDice, tipkala i senzori. Svi vanjski uređaji se spajaju preko 20 pinskog edge konektora. Vrlo korisno je imati pločicu za proširivanje jer su neki pinovi na micro:bitu teško dostupni, a lemljenje žičica na sam micro:bit ne dolazi u obzir jer zbog visoke temperature prijeti opasnost od termičkog oštećenja samog micro:bita što rezultira trajnom neispravnošću uređaja. Za napajanje vanjskih uređaja koristiti ćemo 3V izvod s micro:bita jer su u pitanju veoma mali potrošači, inače je potrebno koristiti dodatni vanjski izvor napajanja. Programski kod ćemo raditi u JavaScript-u i svaki korak će biti objašnjen kako smo pokazali još prošli put.

NA SLICI su prikazani pinovi Micro:bita i čemu su namijenjeni. Naravno, sve što je analogno nam može služiti i kao digitalno.

MicroBit pinout

(Stranica 1 od 3)
« Prev All Pages Next » (Stranica 1 od 3)
Ocijeni sadržaj
(5 glasova)

Vezani sadržaj:

  • Kali - malo drugačiji Linux

    Linux za pen testing

    Linux za dobre (i zločeste) hakere pomoću kojeg možete naučiti sve o sigurnosti IT sustava, a ako ste “zločesti”, onda to znanje i upotrijebiti protiv sigurnosti.

  • Staro računalo i novi Windows 11OS

    Dragi doktore,

    zanima me mogu li na svoj stari PC koji ne prolazi compatibility check nekako instalirati Windows 11 da ga mogu barem malo isprobati. Čuo sam da se to može, pa vas molim za mali hint.
  • VIDI-X sa JTAG debugingom

    Dobar dan.

    Imam namjeru koristiti VIDI X u sklopu predmeta Građa računala. Zanimaju me dvije stvari:

    1. Može li se VIDI X konfigurirati da radi s JTAG-om za debugging?

    2. Postoji li neki resurs za asemblerski jezik na esp32?

    Na kraju sam našao samo direct port manipulation, a assembler sam u AVR Assembleru koristio. Esp32 bi mi bio puno bolji.

     

    Lijep pozdrav,

    Zoran

  • Mala škola fotografije mobitelom

    The birds and the bees fotkanja mobitelom

    Bilo da imate novi mobitel ili tek razmišljate o kupnji, mogućnost fotografiranja jedna je od glavnih funkcija. Znati što uzeti, ali i kako iskoristiti sve mogućnosti uvelike će vam poboljšati rezultate. Mi smo kao fotoaparat koristili Motorolu Edge 30 Pro, no isti savjeti će vrijediti i za druge telefone s kvalitetnim kamerama.

  • Snimanje zaslona OBS Studio aplikacijom

    Pozdrav redakciji,
    Postoji li jednostavan način snimanja aplikacija s ekrana računala?

    Nekada davno koristio sam aplikaciju koja je to mogla i snimala je u flash formatu. No danas je teško čak i pogledati snimljene materijale jer je flash zastario.

// možda će vas zanimati

Newsletter prijava


Kako izgleda naš posljednji newsletter pogledajte na ovom linku.

Copyright © by: VIDI-TO d.o.o. Sva prava pridržana.