U LG-jevoj ponudi NanoCell televizora za 2019. godinu ovaj je model spadao u nekakvu gornju srednju klasu. U međuvremenu je zamijenjen Nano85 modelima u 2020. godini. No, dosta je dugo bio aktualan na tržištu, s obzirom na akcijske ponude po povoljnijoj cijeni. U svojoj osnovi bio je osmišljen kao prilično svestran TV koji se trebao nametnuti širem krugu korisnika.
Vizualno impresivan
Ono što je svakako dojmljivo je kako ovaj televizor i u 2021. godini izgleda iznimno dopadljivo. Dizajn nam se jako sviđa, a odlikuju ga mali rubovi oko ekrana i svega 6,4 cm debljine, što je impresivno za LED televizor. Zaobljeni plastični stalak već smo viđali kod LG-jevih modela i prilično je dobro rješenje, premda se TV znao zatresti prilikom udarca u stol ili slično.
Stražnja strana televizora je u potpunosti izrađena od metala i djeluje vrlo robusno uz teksturiranu površinu. Poseban poklopac služi na skrivanje kabela na dijelu koji spaja stalak sa samim televizorom. U svakom slučaju, kvaliteta izrade je iznadprosječna u nekakvoj mainstream klasi televizora.
Opremljenost je također odlična. Nalazimo 4 HDMI 2.0 priključka koji podržavaju ARC, ali i ALLM, a tu su i 3 USB 2.0 priključka te napredna bežična povezivost na WiFi 802.11ac bežičnu mrežu uz podršku za WiFi Direct, kao i Bluetooth 5.0
Pomalo nam je već dosadilo ponavljati, ali i ovdje svakako vrijedi napomenuti softversko sučelje u obliku webOS-a 4.5, koje se prije svega jednostavno koristi. U kombinaciji s daljinskim upravljačem Magic remote, LG-jevo sučelje svakako omogućuje najjednostavnije i najlakše upravljanje televizorom i jednostavnu dostupnost svih opcija.
Kao procesor slike ovdje se koristi Alpha 7 Gen 2, a uz uobičajene standarde za prikaz HDR sadržaja poput HDR 10 i HLG-a, ovaj model podržava i Dolby Vision. Opremljen je bazičnom verzijom lokalnog zatamnjenja čije osobine možete podešavati putem opcije LED Local Dimming.
Dojmljive gaming mogućnosti
S obzirom na to da je ovdje riječ o NanoCell televizoru, jasno je kako se temelji na IPS tehnologiji uz poboljšanja koja Nanocell izvedba donosi u ovoj klasi. Zamijetili smo iznimno vjerne i dobro zasićene boje uz širok vidljivi kut, što ovaj TV čini pogodnim za veće prostorije. Nažalost, standarde mane IPS tehnologije u ovom slučaju su jasno vidljive prije svega u obliku nešto slabijeg kontrasta.
Nadalje, maksimalna svjetlina je prilično niska, što u konačnici uvjetuje dosta „mlak“ prikaz HDR sadržaja bez onog wow efekta. Pomoću opcije Dynamic Contrast možete malo poboljšati prikaz HDR sadržaja, ali i dalje je to daleko od onoga što očekujemo od pravog HDR televizora.
Uniformnost osvjetljenja je prilično dobra i efekt „prljavog ekrana“, koji se javlja uslijed neujednačenosti pozadinskog osvjetljenja, nije previše izražen. Ugrađena 120 Hz matrica ima dosta dobru brzinu odziva i mogli bismo reći kako je LG dobro riješio prikaz dinamičnih scena i slike u pokretu, pa sportski sadržaji izgledaju prilično dobro.
Što se tiče gaminga, možemo reći kako je brzina odziva vrlo dobra, a nismo primijetili ni pretjerano ulazno kašnjenje. Bilo da koristite gaming PC ili konzolu, ovo je dosta sposoban gaming TV, s tim da na modernim konzolama imate mogućnost korištenja ALLM načina za smanjenje ulaznog kašnjenja.
Spomenimo još ugrađene zvučnike koji, premda nikog neće oboriti s nogu, nude sasvim pristojnu kvalitetu zvuka. U svakom slučaju, LG-jeva mainstream serija NanoCell televizora omogućuje vrlo dobru kvalitetu slike uz dobre gaming mogućnosti, ali neuvjerljiv prikaz HDR sadržaja.