Dakle, radi se o plastičnom kućištu (testirani model Vivax TPC-9120 je bijele boje) koje je relativno čvrsto s oštrim rubovima koji umanjuju osjećaj ugode pri korištenju. Ugrađen je ekran rezolucije 1024 x 600 piksela što znači da tekst i ikone nisu pretjerano oštri obzirom da se radi o dijagonali od 9 inča. Kutovi gledanja su prosječni, jer se radi o TN matrici tako da ćete najbolji prikaz dobiti ukoliko tablet držite točno ispred sebe, bez naginjanja. Nije ugrađen senzor ambijentalnog osvjetljenja za prilagođavanje svjetline, a maksimalna svjetlina dovoljna je za rad vani ukoliko sunce nije prejako.
Ugrađen je dvojezgreni Atom koji radi na taktu od 1,2 GHz koji je, iz našeg iskustva, relativno štedljiv i solidnih je performansi. U ovom slučaju performanse su usporedive s novijim četverojezgrenim procesorima s A7 jezgrom koji rade na sličnoj frekvenciji ili, s prvim Googleovim Nexusom 7 s Tegra 3 čipsetom. Ugrađenih 1 GB RAM-a omogućava solidno gladak rad, osim kad se RAM napuni aplikacijama pa dolazi do očekivanog usporenja pri pokretanju i prebacivanju između aplikacija.
Baterija je u radu, korištenjem PCMark Work battery life benchmarka, potrajala oko 3,5 sata, što je otprilike na pola puta do najizdržljivijih testiranih modela. Tu je i utor za microSD karticu, kao i stražnja kamera od 2 MP i prednja od 0,3 MP koje mogu poslužiti za nezahtjevno fotkanje pri dobrom osvjetljenju.
Stražnja strana tableta Kod kod većine kineskih tableta utor za kartice je označen s TF card
Instaliran je Android 4.4.2 koji je gotovo u potpunosti „čist“ bez dodatnih mogućnosti tako da ćete za određene funkcionalnosti morati posjetiti Play Store, a surfanje putem ugrađenog browsera je brzo i efikasno.