Potpuno modularno napajanje Kombiniranje kabelima ostavljeno je na vama

Antec HCP Platinum 1300W

Bez kompromisa

Bitcoin manija polako se stišala pa tako i prodaja jakih napajanja. Neki su malo zakasnili na taj “voz” pa je unatrag pola godina naglo niklo nekoliko apsurdno jakih modela.

Antec je možda jedan od njih, a iako High Current Pro modeli postoje već neko vrijeme, najnoviji model od čak 1300 W (da, dobro ste pročitali) nedavno je pušteno u opticaj. Kome zapravo treba 1300 W snage i još k tome 80Plus Platinum certificiran? Danas četiri najjače single GPU grafičke kartice na svijetu (GTX 980) troše kumulativno možda 700-800 W plus procesor i ostatak platforma, maksimalno vuče 1000 W, a što ćemo s onih 300 W viška? Dobro pitanje na koje možda imamo odgovor.

Ubacite u priču AMD-ove grafičke kartice poput R9 290X i dual socket matičnu ploču s recimo 16-jezgrenim Xeonima na sebi i evo nas na 1300 W pod punim opterećenjem. HCP Platinum bi ovakav scenarij bez problema trebao podnijeti, a što se kabela tiče, odnosno hoće li ih biti dosta da sve pokriju ovakvu hipotetsku konfiguraciju, ovaj model na sebi ima čak deset 8-pin PCI-e power konektora te dva 8-pinska EPS CPU konektora, uz ostatak klasične postave poput SATA i molex kabela.

Naravno, ovaj model je kompletno modularan što se toga tiče te podržava OC link za spajanja dva HCP napajanja kako bi radili tandemu u slučaju da vam treba više od njegovih 1300 W. Iako ga nismo uspjeli natjerati do maksimuma, rezultati mjerenja koje smo dobili ostavili su nas itekako zadovoljnima, a ništa drugo niti nije za očekivati od jednog od najpoznatijih proizvođača napajanja. Iako je s ovakvom cijenom HCP 1300W definitivno jedan od skupljih modela napajanja na tržištu, ne sumnjamo da će naći svoje kupce.

Više informacija

  • Model: Antec HCP Platinum 1300W
  • Ukupna ocjena: 4,3
  • Performanse: 5
  • Isplativost: 3
  • Kvaliteta: 5
  • Proizvođač: Antec
  • Nazivna snaga napajanja: 1300 W
  • Korekcija faktora snage: Da, aktivna
  • Učinkovitost, certifikat: 94%, 80PLUS Platinum
  • Modularna izvedba: Da, potpuna
  • Jačina struje 3,3 V: 25 A
  • Jačina struje 5 V: 25 A
  • Jačina struje 12 V: 200 A
  • Ventilator: 135 mm
  • Konektori: ATX12V 24-pin, 2 x EPS12V 8-pin, PCI-E 6+2-pin x 10, SATA x 9, Molex x 6
  • Zaštite: OCP, OVP, UVP, SCP, OPP, OTP, SIP, NLO, BOP
  • Dimenzije / masa: 150 (Š) mm x 190 (D) mm x 86 (V) mm, 2,2 kg
  • Minus: Uvjetno rečeno cijena
  • Plus: Visoka efikasnost, modularnost, različitost konekcija, sedam godina garancije
  • Ustupitelj i cijena: Links d.o.o., www.links.hr, cijena: 2.299,00 kn

Vezani sadržaj:

  • Samsung 27” Odyssey G8 G81SF OLED

    Kako izgleda sam vrh ponude

    Na test smo dobili pravu gaming poslasticu koja se lako može nazvati draguljem vašeg gaming setupa, a lako ju se može vidjeti i za druge namjene.

  • Hisense Party Thunder

    Zabava nikad ne staje

    Nećete se niti okrenuti, a toplo vrijeme će se već nazirati na vratima. S njime se otvaraju vrata novim partyjima, a potreba za glazbom ponovno nas tjera na još bolje audio sustave.

  • Hisense M2SE Pro

    Mali projektor za veliku sliku

    Novi model M2SE Pro donosi još širi izbor potencijalnim kupcima, te stavlja Hisense među vrlo ozbiljne igrače u ovoj kategoriji.

  • Samsung Neo QLED QN90F

    Uvijek korak više

    Danas je razlika između televizora u cjenovnim kategorijama poprilična, pa svakome tko uživa u multimediji savjetujemo da dobro razmotri skok na razinu više.

  • White Shark Nebula 2 White

    Nadogradnja vrijedna truda

    Kakav god setup koristili kod kuće, osvježenje u obliku novih ventilatora ima višestruke benefite.

// možda će vas zanimati



Pretraži Nabava.net portal za najbolju cijenu

Najbolje cijene za Antec HCP Platinum 1300W

Newsletter prijava


Kako izgleda naš posljednji newsletter pogledajte na ovom linku.


Copyright © by: VIDI-TO d.o.o. Sva prava pridržana.