Veliki test Samsung Galaxy Z Flip preklopnog telefona

Veliki test Samsung Galaxy Z Flip preklopnog telefona

Preklopna budućnost?

Nakon Folda, Samsung je predstavio nešto drugačiji koncept telefona s preklopnim ekranom. Promijenile su se dimenzije i osnovni princip, pa Samgung Galaxy Z Flip preklopni ekran ne koristi da bi bio veći, nego da postane manji prilikom sklapanja.

Veliki test novog Samsung premium preklopnog telefona donose nam kolege iz Mobila. Ono što detektiramo kao glavni izazov ovog novog kocepta je izdržljivost. Iako na našim detaljnim hardverskim testovima funkcioniraju besprijekorno, kako će se preklapni mehanizam ponašati kroz dulje razdoblje znat ćemo tek tad na kraju tog vremenskog perioda.
Galaxy Z Flip dolazi s velikim 6,7'' ekranom rezolucije 1080x2636 piksela i taj je ekran glavna zvijezda. Savitljiv je, a prelazak preko sredine otkriti će vam neravnine pod zaslonom, no to je jedva primjećuje.

Samsung Galaxy Z Flip 1 2

Na sredini vrha zaslona Galaxy Z Flip ima malu selfie kameru u stilu kojega Samsung ima na većini uređaja te je “izrezana” iz ekrana. Zaslon se opet pod određenim kutom ovdje ponaša konkavno ili udubljeno tamo gdje je kamera. Mi smo se morali truditi da uopće uhvatimo efekt na slici te se ne osjeti pod prstima.
Rubovi zaslona sa svih strana prekriveni su zaštitnom plastikom kakva je dodana i na Fold uređaje kako bi se zaštitili rubovi AMOLED zaslona. Ona staje jedino na dijelu gdje se zaslon presavija, a tu nailazimo na malenu kopču koja drži zaslon. Pomoću nje se uvijek presavine na pravu stranu bez odvajanja od ostatka uređaja.

Samsung Galaxy Z Flip 15
Kod zakrivljenih telefona specifično je što dolaze sa zamjetno višom cijenom i zasada je to kategorija za entuzijaste. Pozitivno je što Z Flip dolazi i na naše tržište sa Qualcomm Snapdragon 855+ čipsetom koji je ipak nešto jači od Samsungovih Exynos čipseta.
U novom broju časopisa Vidi za travanj možete pročitati kako smo usporedili Samsung Galaxy Z Flip sa Huawei Mate Xs preklopnim uređajem, a detaljnu recenziju Samsungovog novog preklopnog telefona koji dolazi s 8 GB radne memorije i 256 GB interne memorije pročitajte kod kolega s Mobil.hr na ovoj poveznici.

Vezani sadržaj:

  • Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti Gaming OC 16G

    Na pragu high end-a

    Gigabyteova varijanta RTX 5070 Ti kartice odlikuje se odličnim performansama, tihim radom, te naprednim ray tracing i AI mogućnostima. Nažalost, cijena ovog modela je dosta visoka, no RTX 5070 Ti kartice se nameću kao dobar odabir u high end segmentu tržišta.

  • Asus TUF Radeon RX 9070 XT OC

    RDNA 4 u top izdanju

    I Asusov TUF model Radeona RX 9070 XT dolazi s tvornički overclockiranim grafičkim procesorom i predstavlja jedan od najbržih Radeona RX 9070 XT na tržištu. Nažalost, cijena mu je također osjetno veća od ostalih 9070 XT modela.

  • ASRock Radeon RX 9070 Steel Legend 16 GB OC

    Best buy za gamere

    Radeon RX 9070 energetski je učinkovitija i cjenovno pristupačnija AMD-ova kartica najnovije generacije koja omogućuje jako dobar omjer cijene i mogućnosti. ASRockova Steel Legend izvedba 9070 kartice relativno je kompaktna i tiha, a posjeduje i atraktivno RGB osvjetljenje.

  • MSI RTX 5070 12G Ventus 2X

    Dobrodošao DLSS boost

    RTX 5070 je cjenovno najpovoljnija Nvidijina kartica više klase nove generacije koja donosi vrlo dobre performanse i podršku za DLSS 4, ali je ograničena s 12 GB videomemorije. MSI-jeva Ventus 2X izvedba ove kartice ističe se jednostavnim dizajnom i posebno kompaktnim dimenzijama pogodnim za ugradnju u Mini ITX računala.

  • Inno 3d GeForce RTX 5080 X3 OC

    Brza i (pre)skupa

    Nvidijina druga po redu najbrža high-end kartica najnovije generacije omogućuje izvrsne performanse, ali je iznimno skupa. Testirani Inno 3D-ov X3 model odlikuje SFF dizajn, odnosno kompaktnije dimenzije pogodne za ugradnju u kućišta manjih dimenzija.

// možda će vas zanimati

Newsletter prijava


Kako izgleda naš posljednji newsletter pogledajte na ovom linku.

Copyright © by: VIDI-TO d.o.o. Sva prava pridržana.